رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از کارگران سراسر کشور با تاکید بر اینکه فرهنگ ثروتهای بادآورده در کشور متوقف شود و درآمد باید با کار ارتباط مستقیم داشته باشد، گفتند: امید این است که دولت مردمی و مجلس انقلابی مبارزه با اژدهای هفت سر فساد را دنبال کنند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،در دومین ماه از سال «مهار تورم، رشد تولید» و به مناسبت هفته کار و کارگر، جمعی از کارگران سراسر کشور صبح امروز – شنبه – با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

گزیده هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:

— ما احتیاج داریم یک رابطه مستقیمی بین درآمد و کار وجود داشته باشد. یعنی همین آیه‌ وَأَن لَیسَ لِلإِنسانِ إِلّا ما سَعیٰ که قاری ما خواندند؛ بایستی درآمد ناشی از سعی و کار و تلاش باشد. این کار خیلی سختی است. این یعنی خیلی از این پول‌ها و ثروت‌های بادآورده غلط است. باید فرهنگ ثروت بادآورده را در کشور متوقف کنیم این کار بلندمدت و مشکلی است اما باید انجام شود.

بسیاری از این واسطه‌گری‌ها، سوداگری‌ها، دلال‌بازی، رشوه‌دادن‌ و رشوه‌گرفتن‌ در برخی از جاها، رباخواری‌ها در برخی از بخش‌های اقتصادی کشور، ویژه‌خواری‌ها، ارتباط با فلان کس موجب شود که درآمد آسان بی‌دردسر و بدون کار گیر انسان بیاید همه اینها برای جامعه مضر است. درآمد باید با کار ارتباط مستقیم داشته باشد.

— اگر مسئولی جرات مقابله با مفسد داخلی را نداشته باشد، جرات مبارزه با زورگوی خارجی را نخواهد داشت؛ امید این است که دولت مردمی و مجلس انقلابی مبارزه با اژدهای هفت سر فساد را دنبال کنند.

— کار حیات جامعه است، کار ستون فقرات زندگی مردم است، کار نباشد هیچ چیز نیست. غذایی که می‌خوریم، لباسی که می‌پوشیم، امکاناتی که از آن در زندگی استفاده می‌کنیم که حیات ما وابسته‌ به آنهاست همه‌ اینها ناشی از کار است. کار را چه کسی می‌کند؟ کارگر. خب پس ارزش کارگر چست؟ ارزش کارگر ارزش حیات جامعه است، ارزش زندگی مردم است.

اگر زندگی کارگر ارتقاء پیدا کند وضع کشور ارتقاء می یابد

— در کلام، همه از کارگر تعریف میکنیم، ولی تعریف زبانی کافی نیست؛ برای کارگران باید کار کرد. هم مسئول دولتی و هم کارآفرین و سرمایه‌گذار بدانند که اگر تلاش شد تا زندگی ارتقاء پیدا کند، وضع کشور ارتقاء پیدا خواهد کرد. وقتی کارگر دغدغه نداشته باشد، امنیت شغلی و رفاه داشته باشد و زندگی‌اش راحت بچرخد، کیفیت کار و محصول بالا خواهد رفت.

جامعه کارگری اعتراض دارد اما با دشمن هم مرزبندی کرده است

— اعتراض‌هایی در محیط کارگری وجود داشته، بعضی از این اعتراضات تا جایی که بنده سراغ دارم اعتراضات به جایی بوده: اعتراض تاخیر حقوق، اعتراض واگذاری غلط… این کمک به نظام و دولت و آگاه کردن نظام است. هرجا هم در این چنین موارد دستگاههای مسئول دنبال قضیه رفتند، دیدند حق با اینهاست؛ منتهی در همین قضایا جامعه‌ی کارگری با دشمن مرزبندی کردند؛ نگذاشتند دشمن از این اعتراض سوء استفاده کند. حرکت کارگری این است.

تکمیل می شود