جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با انتشار بیانیه ای از اعمال دور جدیدی از تحریم ها علیه ایران به بهانه های حقوق بشری خبر داد.

به گزارش ندای گیلان  و به نقل از تاس، «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه مقامات ایرانی اعمال خواهد کرد.

بایدن در این ارتباط مدعی شده که این تحریم‌ها علیه کسانی خواهد بود که واشنگتن آنها را در خشونت علیه معترضان دخیل می‌داند.

جو بایدن در بیانیه‌ای که در وب‌سایت کاخ سفید منتشر شد، ادعا کرد: «به شدت نگران گزارش‌های تشدید سرکوب خشونت‌آمیز معترضان در ایران، از جمله دانشجویان و زنان، که خواهان حقوق برابر و کرامت انسانی اولیه هستند، هستم.»

به ادعای رئیس جمهور آمریکا، واشنگتن به پاسخگویی مقامات ایرانی و حمایت از حقوق ایرانیان برای اعتراض آزادانه ادامه خواهد داد. در این ارتباط بایدن مدعی شد «واشنگتن دسترسی ایرانیان به اینترنت را از طریق دسترسی بیشتر به پلت‌فرم‌ها و سرویس‌های امن، خارج از کشور آسان‌تر می‌کند.».

در ادامه این بیانیه آمده است: «ایالات متحده همچنین مقامات و نهادهای ایرانی مانند پلیس اخلاقی را که مسئول این امر هستند، مسئول می‌داند.»