استاندار گیلان با تقدیر از کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در امر بودجه ریزی گفت:در توزیع اعتبارات، عدالت و انصاف مدنظر بوده و سهم تخصیصی هیچ شهرستانی کمتر از تناسب جمعیتی آن نیست.

به گزارش ندای گیلان،دکتر ارسلان زارع در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور شماری از نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی و همچنین ارتباط تصویری با فرمانداران استان برگزار شد؛ با اشاره به تنظیم بودجه کشور با وجود تحریم های ظالمانه و غیرقانونی علیه ملت ایران اظهار کرد: طبق برنامه هایی که دولت دارد؛ کوشش بر این است حتی الامکان بودجه پیش بینی شده که برای نخستین بار وابستگی به درآمدهای نفتی در آن به حداقل ممکن رسیده، محقق شود.

وی بر لزوم استفاده بهینه از بودجه ابلاغی و اعتبارات تخصیصی و در عین حال دقت در هزینه کرد آن با نظارت جدی بر پروژه های در دست اجرا تأکید کرد.

استاندار گیلان ادامه داد: لازم است مدیران دستگاه های اجرایی با همکاری نمایندگان و استفاده از ظرفیت آنان، موضوعات را پیوسته و به طور مستمر، پیگیری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: آن دسته از مدیران دستگاه های اجرایی که تلاش قابل توجهی در جذب اعتبارات ملی پروژه ها داشته اند، شایسته قدردانی هستند البته برخی دیگر نیز در این ارتباط ، ضعیف عمل کرده اند که باید به آنان تذکر داده شود.

دکتر زارع تصریح کرد: در توزیع اعتبارات، عدالت و انصاف مدنظر بوده و سهم تخصیصی هیچ شهرستانی کمتر از تناسب جمعیتی آن نیست.

وی به فرمانداران تأکید کرد که کمیته های برنامه ریزی شهرستان ها را در سریع ترین زمان ممکن تشکیل داده و اهتمام کافی برای تکمیل پروژه های مشخص شده از سوی دستگاه های اجرایی داشته باشند.

استاندار گیلان خطاب به مدیران دستگاه ها نیز گفت: لازم است موافقت نامه ها با سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، در زمان مناسب و بموقع، مبادله شود چراکه در این صورت؛ پروژه ها نیز زودتر به مرحله اجرا گذاشته می شوند.

دکتر زارع اضافه کرد: پروژه های دارای تفاهم نامه، در اولویت برای تکمیل هستند و این مهم، باید مورد توجه مدیران باشد.

وی یادآور شد: میزان توسعه یافتگی هر شهرستان و نیز هزینه اجرای پروژه ها در هر منطقه، متفاوت است و باید بکوشیم کاستی ها از بودجه های ملی و اعتبارات دستگاه های اجرایی جبران شود.

وی در خاتمه سخنانش به شهرستان شفت که از جمله ۳۱ شهرستان کمتر توسعه یافته کشور شناخته شده، اشاره کرد و گفت: بدیهی است مبتنی بر این امر، اندکی سهم در بودجه آن پیش بینی می شود تا برخی پروژه های نیمه تمام آن تکمیل گردد.

همچنین در این جلسه جبار کوچکی نژاد و محمدرضا احمدی از نمایندگان شهرستان رشت، خلیل بهروزی فر نماینده فومن و شفت، رسول فرخی نماینده سیاهکل و لاهیجان، غلامرضا مرحبا نماینده آستارا، مهرداد گودرزوند چگینی نماینده رودبار، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، پرویز محمدنژاد نماینده لنگرود و احمد دنیامالی نماینده بندرانزلی و رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و نیز شماری از فرمانداران به طرح مطالبی پرداختند.