سرهنگ محمود حافظی، فرمانده انتظامی رشت اظهار داشت: با حضور و اقدام به موقع ماموران انتظامی این شهرستان، مرد ۳۰ ساله رشتی از خودکشی نجات یافت.

به گزارش ندای گیلان از رشت،فرمانده انتظامی رشت گفت: با حضور و اقدام به موقع ماموران انتظامی این شهرستان، مرد ۳۰ ساله رشتی از خودکشی نجات یافت.

سرهنگ محمود حافظی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه یک مرد به قصد خودکشی، تصمیم به پریدن از بالای پل قلی‌پور شهر رشت را دارد، بلافاصله ماموران کلانتری ۱۴ به آدرس محل مورد نظر اعزام شدند.

وی به حضور به موقع پلیس، عوامل اوژانس و آتش‌نشانی در محل مورد نظر اشاره کرد و گفت: پس از تلاش‌های ماموران انتظامی و دعوت به آرامش، این مرد ۳۰ ساله از اقدام به خودکشی منصرف و انگیزه خود از این کار را مشکلات شخصی و اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت در پایان ریشه‌یابی مشکلات شخصی، اختلافات خانوادگی و مشکلات روحی روانی را نیازمند بهره‌گیری از روانشناسان مجرب دانست و خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند برای دریافت هرگونه مشاوره در خصوص رفع مشکلات شخصی خود به مشاوران انتظامی مستقر در کلانتری‌ها یا مرکز مشاوره معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس گیلان مراجعه و به صورت رایگان از خدمات ارائه شده در این مراکز بهره‌مند شوند.