فردی که به جرم قتل در بازداشت به سر می برد پس از 15 ماه از ارتکاب جرم اعتراف کرد جسد شیمای 16 ساله را، در حیاط منزلش دفن کرده است.

به گزارش ندای گیلان،سردار “علیرضا لطفی” رئیس پلیس آگاهی تهران در توضیح  خبر گفت: دقایقی پیش جسد دختر نوجوانی از داخل باغچه خانه قاتل پیدا شد.

وی ادامه داد: این جسد متعلق به همان دختری ۱۶ ساله ای است که حدود ۱۵ ماه قبل گم شده بود و بعد از بازجویی های پلیس مشخص شد راننده تاکسی او را دزدیده و به قتل رسانده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران افزود: این قاتل که حدودا ۶۰ سال دارد پیشتر مدعی شده بود که جسد دختر در یکی از شهرهای غربی است ولی با حضور ماموران پلیس ادعای او رد شد؛ قاتل مجدد اعلام می کند که جسد در شهرهای شمالی است که باز هم با بررسی های پلیسی معلوم می شود این قاتل باز هم دروغ گفته است.

سردار لطفی اظهار داشت: در نهایت با بررسی‌های کارآگاهان پلیس و به کارگیری شیوه های کشف علمی جرم، این قاتل اعتراف کرد جسد مقتول را در حیات خانه خود دفن کرده است.

وی ادامه داد: دقایقی پیش جسد دختر جوان از داخل باغچه منزل این قاتل بیرون کشیده شد و طبق تایید عوامل اداره تشخیص هویت آگاهی تهران بزرگ مشخص شد جسد مربوط به یک دختر خانم نوجوان است که بر اساس پیشینه این قتل می توان گفت پیکر پیدا شده همان جسد “شیما” است.

رئیس پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: قاتل چند ماهی است که دستگیر شده و در اختیار ماموران پلیس آگاهی قرار داشت و همان طور که بالاتر گفتم ابتدا لب به اعتراف باز نمی کرد و بعد از بازجویی های پلیس به قتل اعتراف کرد اما تا به امروز آدرس دقیقی از محل جسد به پلیس نمی داد.

 

مردادماه سال گذشته دختر ۱۶ساله‌ای به نام شیما در ساعات پایانی شب از منزل خارج شده و پس از تماس کوتاهی در ساعت ۴ صبح با خانواده‌اش مفقود می‌شود و در نهایت چند روز قبل مرد ۶۲ ساله‌ای که به اتهام دست داشتن در ناپدید شدن این دختر بازداشت شده بود به قتل شیما اعتراف کرده و مدعی می‌شود او را در چند کیلومتری روستای زادگاهش دفن کرده است.

“احمد صباگردی مقدم” درباره ماجرای مفقود شدن تنها فرزندش شیما می‌گوید: حدود اوایل مردادماه شیما برای خرید بدلیجات به مغازه‌ای می‌رود و در همان جا با فردی به نام «الف» ۳۰ساله آشنا می‌شود. این فرد برای تحویل جعبه کالا به دخترم شماره او را می‌گیرد. پس از این ماجرا نیز چندباری با دخترم به صورت پیامکی صحبت کرده و از دخترم درخواست کرده و در واقع او را ترغیب می‌کند به همراه او بیرون برود که شیما اول از این ماجرا سرباز زده اما بعد از پیام‌های بسیار در روز دوم مردادماه برای اولین بار با این فرد بیرون می‌رود.

وی با بیان اینکه این فرد در دو مرتبه دیگر دخترم را راضی می‌کند تا با او به بیرون برود ادامه می‌دهد: یک روز شیما پس از کلاس زبان با «الف» ملاقات می‌کند و «الف» از او می‌خواهد که در روز ۲۶ مردادماه برای دیدنش برود. در روز حادثه شیما با «الف» می‌رود. من پس از اینکه متوجه‌عدم حضور شیما شدم به دنبال او رفتم. شیما نیز در ساعت ۴ صبح از پایانه بیهقی و از یک شماره ناشناس در حالی که بسیار ناراحت بود و گریه می‌کرد با منزل تماس می‌گیرد.

پدر شیما با بیان اینکه پس از این تماس ما دیگر هیچ خبری از شیما نداشتیم، تصریح می‌کند: پس از این ماجرا به پلیس مراجعه کردیم و با تشکیل پرونده جستجو برای پیدا شدن دخترم آغاز شد. در حین جستجو و بررسی‌هایی که انجام می‌دادم موفق شدم شماره‌ای که شیما از آن با منزل تماس گرفته بود را پیدا کرده و متوجه شدیم این خط متعلق به فردی اهل بیجار است.

صباگردی مقدم خاطرنشان می‌کند: به سرعت به بیجار رفتیم و با هماهنگی پلیس متوجه شدیم فردی که شیما با شماره همراه او با خانه تماس گرفته در یکی از مغازه‌های ترمینال بیهقی کار می‌کند. این فرد نیز به ما گفت در شب ماجرا، شیما وارد مغازه شده و از او درخواست کرده تا برای تماس با خانه گوشی‌اش را در اختیار او قرار دهد و پس از آن دیگر از شیما خبری ندارد.

وی ادامه می‌دهد: زمانی که متوجه شدیم شیما در ترمینال بیهقی بوده برای اینکه ردی از او گیر بیاوریم پیگیریهای زیادی را در این ترمینال آغاز کردیم و در نهایت یک روز زمانی که در یکی از رستوران‌های ترمینال بیهقی درباره ماجرای گم شدن دخترم با متصدی رستوران در حال صحبت بودم فردی که در همان نزدیکی نشسته بود از من خواست تا عکس دحترم را به او نشان دهم پس از دیدن عکس، دخترم را شناخت و گفت من و دوستم از این بالا دختر شما رو دیدیم که بر روی صندلی در آن نقطه نشسته بود، مردی به نام بهلول ۶۲ساله که در ترمینال به اسم محمود معروف است نیز در کنار دختر شما نشسته و حدود ۴۰ دقیقه با او صحبت می‌کرد و پس از آن دخترم را با خودروی پژوی سفیدش که در بیرون ترمینال قرار داشت می‌برد.

صبا گردی مقدم با اشاره به ادامه بررسی‌ها و پیدا شدن ردی از بهلول یادآور می‌شود: پلیس بهلول را احضار می‌کند و او مدعی می‌شود به عنوان مسافرکش دخترم را سوار کرده و در خیابان نظام‌آباد پیاده کرده است. من نمی‌توانستم اظهارات بهلول را قبول کنم.

وی از انتقال پرونده در جریان رسیدگی‌ها به اداره آگاهی مرکز خبر داد و می‌گوید: با این انتقال پیگیری‌ها قوت بیشتری گرفته و موبایل بهلول مورد ردیابی قرار گرفت و کارآگاهان پلیس متوجه شدند که بهلول در ساعت ۰۴:۱۴ صبح از پایانه بیهقی پس از سوار کردن دخترم خارج شده و بدون اینکه در مسیر توقف داشته باشد در ساعت ۴:۳۲ دقیقه به منزلش رسیده است و هیچ گاه در آن زمان به نظام‌آباد نرفته است.

پدر شیما تصریح می‌کند: همچنین براساس بررسی‌هایی که کارآگاهان انجام دادند مشخص می‌شود بهلول تا ۳۶ ساعت از منزل خارج نشده است. بنابراین دوباره بهلول توسط پلیس برابر مستندات احضار می‌شود. در این مرتبه در اظهارات اولیه بهلول اظهار می‌کند که شیما حدود یکماهی در منزل او بوده اما در زمانی که خواب بوده شیما از منزل او خارج شده ودیگر هیچ اطلاعی از او ندارد. ادامه خبر: کلیک کنید

تمام ماجرای و جزئیات قتل شیمای ۱۶ ساله/پیرمرد ۶۲ ساله پلید یک ماه دختر نوجوان را آزار می داد!