مسئول سازمان بسیج کشاورزی سپاه قدس گیلان با اشاره به اجرای طرح بسیج مردمی برای حفاظت از جوجه های یک روزه، گفت: ۱۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه در میان عشایر و روستاییان گیلان توزیع شد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،

 مرتضی مرادی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه گیلان یکی از استان‌های با ظرفیت بسیار بالا در تولید مرغ در کشور است، اظهار کرد: بخش اعظمی از مرغ کشور به ویژه استان تهران در گیلان تولید شده و هر ساله مقدار زیادی از مرغ تولیدی در این استان به دیگر نقاط کشور صادر می‌شود.

وی با گلایه از معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه در برخی از نقاط کشور، افزود: بعد از مشاهده تصاویر منتشر شده در فضای مجازی در خصوص معدوم‌سازی جوجه‌های یک روزه تمهیداتی در خصوص ساماندهی مازاد تولید جوجه‌های یکروزه توسط وزارت جهاد کشاورزی اندیشیده شده است.

مسئول سازمان بسیج کشاورزی سپاه قدس گیلان با تأکید بر لزوم توجه به حفظ جوجه‌های یک‌روزه در کشور، بیان کرد: بسیج به عنوان شبکه مردمی جوجه‌های یک روزه مازاد نیاز تولید کنندگان را در غالب طرح بسیج مردمی برای حمایت از تولید جوجه یک‌روزه را در اختیار مردم و با نظارت جهاد کشاورزی و دامپزشکی انجام می‌دهد.

مرادی از توزیع ۱۰۰ هزار جوجه یک روزه در گیلان توسط سپاه قدس گیلان خبر داد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و با نظارت کامل جهاد کشاورزی و دامپزشکی ۱۰۰ هزار قطعه جوجه یک روزه در بین آحاد مردم، روستاییان و عشایر توزیع شده است.

وی توزیع جوجه‌های یک روزه را مختص به این زمان بحرانی ندانست و تصریح کرد: با هماهنگی سازمان بسیج و وزارت جهاد کشاورزی مقرر شد در طول سال جوجه‌های یک‌روزه مازاد نیاز تولید کنندگان در اختیار بسیج قرار گرفته و این نهاد آن را در میان افراد توزیع کند.