جانشین فرمانده انتظامی کشور از پذیرش و تمکین ۹۹ درصدی افراد از تذکرات پلیس در مورد عفاف و حجاب خبر داد و گفت: کمتر از یک درصد آگاهانه و مهندسی شده نسبت به این تذکرات بی توجه هستند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، سردار قاسم رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گیلان اظهار کرد: گیلان استان پرجاذبه و گردشگر پذیر بوده و در طول سال مسافران و گردشگران بسیاری به این استان سفر می‌کنند.

وی با اشاره به تقدیم ۸ هزار شهید به نظام و انقلاب از استان گیلان افزود: اقدامات خوبی در امنیت و نظم بخشی در گیلان صورت گرفته اما کافی نیست.

جانشین انتظامی کشور با تاکید بر لزوم نظم بخشی و ایجاد امنیت در جامعه بیان کرد: مردم نباید دغدغه امنیت و آرامش داشته باشند و در این راستا نقش پلیس بسیار مهم و اثرگذار است.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه ایجاد امنیت مطالبه جدی مردم است، گفت: امنیت و آرامش مردم خط قرمز پلیس است و در این راستا اقدامات اثرگذاری صورت گرفته است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت عفاف و حجاب در جامعه، این مهم را جزو مطالبات مردمی دانست و افزود: رعایت ملزومات شرعی و دینی و پیگیری این امور در دستور کار پلیس قرار دارد.

جانشین انتظامی کشور با اشاره به همکاری و تعامل دستگاه‌های اجرایی گیلان با مجموعه پلیس در ایجاد امنیت اجتماعی و فرهنگی اضافه کرد: تعامل و همراهی دستگاه‌های گیلان در امنیت بخشی استان کار پلیس را آسان کرده است.

ضرورت رعایت مقررات در سواحل

رضایی با تاکید بر لزوم رعایت مقررات در سواحل شمال کشور، بیان کرد: حفظ عفت عمومی و رعایت مقررات در سواحل و تفرجگاه‌های شمال کشور بویژه گیلان مطالبه به حق مردم بوده و پلیس هم در این رابطه اقدامات خوبی انجام داده است.

وی با بیان اینکه برخی افراد مقررات شرعی و قانونی را نادیده می‌گیرند، افزود: برخی بدحجابی‌ها و نادیده گیری قوانین در سواحل با فرهنگ اصیل مردم گیلان و سایر استان‌های شمال کشور مغایر است.

جانشین انتظامی کشور با بیان اینکه رعایت عفاف و حجاب در ایران به قبل از انقلاب باز می‌گردد، گفت: مردم گیلان ذاتاً به ارزش‌های اسلامی و اعتقادی متعهد و معتقد هستند.

سردار رضایی اضافه کرد: عام مردم حجاب را دوست دارند و خود را ملزم به رعایت آن می‌دانند و پایبند اعتقادات دینی هستند.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های ویژه پلیس در بحث عفاف و حجاب، افزود: تذکر اقدام نخست پلیس با افراد در راستای حفظ حجاب است.

پلیس گشت ارشاد ندارد

جانشین انتظامی کشور از پذیرش و تمکین ۹۹ درصدی افراد از تذکرات پلیس در راستای عفاف و حجاب خبر داد و اضافه کرد: کمتر از یک درصد افراد آگاهانه، تشکیلاتی و مهندسی شده نسبت به تذکرات پلیس بی توجه هستند.

سردار رضایی از کشف حجاب‌های تشکیلاتی در فضای مجازی و حقیقی خبر داد و گفت: تعداد معدودی از افراد برای کشف حجاب دستمزد دریافت می‌کردند.

وی با بیان اینکه گیلانی غیرتمند هستند، افزود: مردم گیلان اجازه نمی‌دهند برخی هنجارشکنان دینی در استان جولان دهند.

جانشین انتظامی کشور با بیان اینکه پلیس هیچ‌گونه هنجارشکنی را بر نمی تابد، گفت: برای پلیس فرقی ندارد هنجارشکنی در بخش سرقت، امنیت اجتماعی یا امنیت اخلاقی و فرهنگی باشد، با هرگونه هنجارشکنی برخورد جدی خواهد کرد.

سردار رضایی با بیان اینکه اجرای قانون خط قرمز پلیس است، اضافه کرد: هر گونه تعرض، بی قانونی و هنجارشکنی با پاسخ جدی و قاطع پلیس مواجه می‌شود.

وی با بیان اینکه پلیس گشت ارشاد ندارد، افزود: پلیس برای هرگونه ناهنجاری و هنجارشکنی‌ها گشت انتظامی دارد و گشت ارشاد برای متولیان فرهنگی است.