رئیس سازمان چای کشور با اشاره به خریداری ۱۰۸ هزار تُن برگ سبز چای از باغات شمال و پرداخت ۸۴ درصدی مطالبات چایکاران گفت: مهلت خرید تضمینی برگ چای تا ۱۰ آبان تمدید شد.

به گزارش ندای گیلان از لاهیجان، حبیب جهانساز بیان کرد: از ابتدای چین برگ‌های سبز چای تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمال در استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی در ادامه با اشاره به تمدید مهلت خرید تضمینی برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور افزود: این مهلت تا ۱۰ آبان تمدید شده است.

رئیس سازمان چای کشور با تأکید بر اینکه چایکاران می‌تواند در این مدت برگ‌های سبز چای خود را به کارخانجات چایسازی تحویل دهند، ادامه داد: از ابتدای فصل برداشت برگ‌های سبز چای تاکنون ۱۰۸ هزار تن برگ از چایکاران استان‌های گیلان و مازندران خریداری شده است.

وی ارزش برگ‌های خریداری شده را ۸۸۹ میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: از این میزان ۸۴ درصد معادل ۷۴۶ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران به حساب آنها واریز شده است.

جهانساز با بیان اینکه ۵۸ هزار تن از برگ‌های سبز چای خریداری شده معادل ۵۴ درصد از مجموع برگ‌ها از نوع درجه یک و مابقی درجه دو هستند، تصریح کرد: تا کنون نیز ۲۴ هزار تن چای خشک در کارخانجات شمال کشور استحصال شده است.