استاندار گیلان گفت: تعهد فعالان در حوزه دامپزشکی نسبت به مردم در کنار سایر ویژگی‌ها اهمیت بسزایی دارد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،اسدالله عباسی در دیدار با مدیرکل، رؤسای ستادی و ادارات دامپزشکی شهرستان‌های تابعه استان گیلان، به مناسبت هفته دامپزشکی، اظهار کرد: بسیاری از افراد جامعه نسبت به وظایف و عظمت کار نیروهای فعال دامپزشکی اطلاع کافی ندارند و این در حالی است که، فعالان این حوزه برای تحقق بهداشت، سلامت و امنیت غذایی تلاش می‌کنند و ثمره کار آنان بسیار حائز اهمیت است.

وی تأمین بهداشت، سلامت و کنترل، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دامی را از جمله وظایف دامپزشکی عنوان کرد و ادامه داد: فعالان متخصص و متعهد در دامپزشکی برای صیانت و حراست از سرمایه‌های مردم در این حوزه تلاش می‌کنند که بسیار مهم و با اهمیت است.

عباسی با بیان اینکه تأمین و تضمین بهداشت و سلامت فرآورده‌های دامی از جمله دیگر وظایف سنگین دامپزشکی است، اضافه کرد: مردم با اعتماد و اطمینان به حوزه دامپزشکی، با خیال آسوده بسته بندی ها و فرآورده‌های غذایی را استفاده می‌کنند که این نشان از اهمیت کار و رسالت سنگین نیروهای دامپزشکی است.

وی سامانه یکپارچه قرنطینه دامپزشکی را کار خوبی دانست و با بیان اینکه فعالان این حوزه هوشمندانه و با تمام توان تلاش می‌کنند، گفت: با توجه به وجود اعتبارات استانی و ملی، قرنطینه سنتی باید کنار گذاشته شود ضمن اینکه آزمایشگاه‌های دامپزشکی نیز به دانش روز مجهز شود.

عباسی در ادامه با بیان اینکه تیم دامپزشکی گیلان از نیروهای حاذق، متخصص و متعهد برخوردار است، اظهار داشت: تعهد فعالان در حوزه دامپزشکی نسبت به مردم در کنار سایر ویژگی‌ها اهمیت بسزایی دارد.

وی با مهم دانستن ارائه آموزش‌های ترویجی به روستاییان و عشایر برای پیشگیری از نشر آلودگی و جلوگیری از تلفات دامی تصریح کرد: با توجه به نقش مهم بیمه در حوزه سرمایه گذاری، اهمیت این موضوع نیز باید به سرمایه‌گذاران در حوزه پرورش دام و طیور سایر حوزه‌ها تبیین شود.

استاندار گیلان ضمن قدردانی از تمامی نیروهای فعال دامپزشکی بیان کرد: این استان رتبه خوبی در تولیدات مرتبط با کار دامپزشکی دارد بنابراین این مهم را مدیون زحمات فعالان این حوزه هستیم.