معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:گیلان نیازمند بودجه لازم برای برقراری تهویه فشار منفی و جداسازی تریاژ بیمارستان‌ها برای بیماران تنفسی از سایرین است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، انوش دهنادی مقدم، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان  در جمع خبرنگاران به الزامات بهداشتی بیمارستان‌های گیلان اشاره کرد و گفت: با توجه به قدمت زیاد تعدادی از بیمارستان‌های اصلی به‌ویژه در مرکز استان مانند مرکز آموزشی درمانی رازی و پورسینا و پیش آمد بحران کووید-۱۹، گیلان نیازمند بودجه لازم برای برقراری تهویه فشار منفی و جداسازی تریاژ بیمارستان‌ها برای بیماران تنفسی از سایرین است.

وی با اذعان به اینکه برای ایزولاسیون بخش‌های کووید در بیمارستان‌ها نیز نیازمند مساعدت وزارت بهداشت هستیم، افزود: اگرچه با امکانات موجود و به رغم محدودیت‌های فیزیکی سعی شده تا حد امکان این مهم رعایت شود، ولی این حد مطلوب ما نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه محیط‌زیست استان یک گنجینه برای کل کشور است، گفت: تقاضامندیم انتقال دانش فنی و فنّاوری لازم برای کاهش آلودگی زیست‌محیطی بیمارستان‌ها به استان گیلان صورت گیرد.