امروز در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری گیلان از ۳۴ پرستار بیمارستان رازی رشت تجلیل شد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، رئیس کل دادگستری گیلان در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های خستگی ناپذیر جامعه‌ پرستاری ، به تبیین نقش این سرمایه‌های ارزشمند در روند التیام بخشی و نجات جان بیماران پرداخت و ایفای بهینه‌ی ماموریت‌های محوله در حوزه‌ی پرستاری را مستلزم تاسی از سیره‌ی حضرت زینب کبری سلام الله علیها دانست.

حجت الاسلام حمزه خلیلی رمز موفقیت در عرصه‌ی پرستاری را داشتن صبر و بردباری همراه با حس نوعدوستی و انسانیت برشمرد و با بیان اینکه حس پرستاری برای جامعه‌ی غیر پرستار کمتر قابل درک است، اضافه کرد: بی سبب نیست که در فرهنگ اجتماعی ، پرستاری همواره بالاتر از یک شغل و حرفه تعبیر می‌شود و جایگاهی کاملا والا و انسانی دارد.

وی در ادامه جانفشانی مجموع کادر درمان بویژه پرستاران را در ایام فراگیری بیماری کرونا یادآور شد و افزود: پرستاری که با علم بر خطر پذیری و در بستر شجاعت و ایثار به کمک بیماران درمانده می‌شتابد، رفتارش تجلی بخش ایثار و نماد جهاد در راه خدا تعبیر می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این مراسم با تشریح نقش و جایگاه مرکز خدمات آموزشی – درمانی رازی رشت در ارایه‌ی انواع خدمات پزشکی و درمانی اضافه کرد : در یکسال گذشته بیش از ۱۵ هزار بیمار در بخش‌های مختلف این بیمارستان بستری و حدود ۱۹۲ هزار نفر در کلنیک تخصصی این بیمارستان ویزیت شده اند.

حیدرعلی بالو همچنین با اشاره به ظرفیت‌های بیمارستان رازی در ارایه‌ی خدمات به بیماران عفونی و ریوی، بر لزوم توسعه‌ این مرکز در قالب یک بیمارستان ۳۵۰ تخنخوابی جایگزین تاکید کرد و گفت: این بیمارستان اکنون نه تنها از سراسر استان گیلان مراجعه کننده دارد، بلکه بیمارانی از استان‌های مجاور نیز برای درمان به بیمارستان رازی رشت مراجعه می‌کنند که نیازمند ارایه‌خدمات مطلوب و اثر بخش اند.