جمشیدنژاد با تاکید براستفاده از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی خاطرنشان کرد: گزینش مدیریت ها نیز بایستی براساس شایسته سالاری انجام شود.

به گزارش ندای گیلان،علی اصغر جمشید نژاد در کارگروه بانوان و خانواده در سالن اجتماعات استانداری گیلان با بیان اینکه ما نسبت به نیازهای جامعه عقب هستیم ، با اشاره به اینکه اگر تصمیمات مان مشکلات مردم را حل نکند ، بی اعتمادی بوجود می آید ، گفت: ایجاد اعتماد در گرو تصمیم و اقدام بهینه مسئولان است.

وی با تاکید بر ضرورت تامین نیازهای اقتصادی مردم به عنوان یک نیاز اولیه تصریح کرد: نیازهای جامعه صرفا اقتصادی نیست؛ بایستی قدرت تطبیق داشته و نیازهای جامعه را درک کنیم و براساس آن تصمیم بگیریم.

جمشید نژاد توجه به نیازهای شهروندان همچون نیاز به احترام و نیاز به افکار عمومی را لازمه کار مدیریتی دانست و گفت: اگر تغییرات جامعه را درک نکنید و متناسب با نیازهای روز اقدام نکنید ، شما تغییر می کنید .

وی خاطرنشان کرد: باید برای تلاش بیشتر و اقدام بهتر خود را آماده کنیم و اهتمام داشته باشیم تا سال 97 بهتر از سال 96 باشد و این امکانپذیر است اگر اندیشه درستی وجود داشته باشد.

جمشید نژاد در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر ضرورت توجه به نیازهای بانوان نیز اشاره و بیان کرد: باید ببینیم ، استعداد و توانمندی بانوان کجاست و برایش زمینه را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: ما نمی توانیم براساس تفکیک جنسیتی، فرصت های شغلی و یا دیگر زمینه فعالیت ها را برای بانوان فراهم کنیم بلکه فرصت ها باید براساس استعداد و توانمندی آنها ایجاد شود که متاسفانه هنوز بلوغ فکری در این زمینه به وجود نیامده است.

وی گفت: بدلیل تغییرات و تحولات نوع تقاضا ها متفاوت شده است و ما نیز بایستی براساس نیازهای کنونی برنامه ریزی کنیم .

وی تاکید کرد: برنامه ریزی ها نباید با نوع نگاه 20 سال قبل انجام شود و باید در نوع نگاه مان تجدید نظر کنیم و مدل ذهنی مان باید رفع تبعیض جنسیت و استفاده از امکانات برای آنها باشد.

وی با تاکید براستفاده از ظرفیت بانوان در پست های مدیریتی خاطرنشان کرد: گزینش مدیریت ها نیز بایستی براساس شایسته سالاری انجام شود.

جمشید نژاد در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره توانمندی های بانوان به ویژه در عرصه خوراک گفت: وقتی یک موضوعی مورد توجه قرار می گیرد عملا نشان دهنده اهمیت آن است.

وی با اشاره به ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو گفت: وقتی یک برندی ثبت جهانی می شود و بعد بین المللی پیدا می کند ، عملا در فهرستی قرار می گیرد که بدلیل اعتباری که این مراکز دارند ، مورد توجه دنیا قرار می گیرد و این موضوع برای گیلان یک امتیاز در زمینه توریسم است.

وی بیان کرد: باید تلاش کنیم در برندی که ساختیم بهره برداری لازم را بکنیم و صرف اعتبار برای این مهم، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای بهره برداری بهتر است.

جمشید نژاد خاطر نشان کرد: در مقوله برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها نیازمند استفاده از تجربه جهانی و نو آوری و ابتکارات برای جلب مشارکت بیشتر و تاثیر گذاری و نتیجه بهتر هستیم.

وی گفت: باید برگزاری این نوع نمایشگاه ها منجر به تاثیر بلند مدت و ماندگار و رونق اقتصادی و بهبود معیشت مردم شود .