در چهارماه نخست امسال ۵۲۵ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری گیلان با هدف تامین امنیت و سلامت گردشگران در مقابل شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

به گزارش ندای گیلان،حمید رضا آذرپور، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد:با توجه به اعلام وضعیت قرمز کرونا در استان نظارت بر تاسیسات گردشگری تشدید می‌شود و این تشدید نظارت و بازرسی ها  تا پایان فصل تابستان به دلیل امنیت خاطر گردشگران ادامه دارد.

او با تاکید بر انجام بازدید‌های نظارتی مستمر و ویژه ، افزود: در چهارماه نخست امسال ۵۲۵ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری گیلان با هدف تامین امنیت و سلامت گردشگران در مقابل شیوع ویروس کرونا انجام شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با بیان اینکه در این مدت ۶۶ شکایت ثبت شده است، گفت: بازدید‌های انجام شده منجر به ۶۰ تذکر، ۵۱ اخطار و یک مورد تعطیلی شده است.

آذرپور در پی اعلام شکایات و بروز مشکلات برای تعدادی از راهنمایان گردشگری و دفاتر خدمات مسافرتی به این مجموعه‌ها هشدار داد تا از همکاری با افراد سودجو و ناشناس خودداری کنند.

او  با بیان به اینکه در چند روز اخیر شاهد سوء استفاده افراد از مجوز دفاتر و کارت راهنمایان بوده‌ایم از راهنمایان و دفاتر خدمات مسافرتی خواست، تحت هیچ شرایطی با افرادی که هویت آنان برایشان محرز نیست، همکاری نکنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان،  اجرای الزامات بهداشتی و دستورالعمل‌های ابلاغی را در بهبود وضعیت سفر‌های ضروری هموطنان موثر دانست و افزود: مردم و مسافران علاوه بر شماره تماس ۰۱۳۳۳۶۱۸۴۶۵ که از سوی اداره کل استان به صورت ۲۴ساعته امکان دریافت شکایات، انتقادات و پیشنهاد‌ها را دارد می‌توانند از طریق شماره ۰۹۶۲۹ نیز نسبت به ثبت گزارش‌ها و شکایات در این خصوص اقدام کنند.

آذر پور تصریح کرد: گیلان دارای دو هزار و ۷۸۴ هتل، هتل آپارتمان، مجتمع گردشگری، مهمانپذیر، خانه مسافر، مجتمع تفریحی، اقامتگاه بوم گردی، مجتمع بین راهی، اسکله مسافربری دریایی و اسکله گردشگری دریایی است.