رییس سازمان جهادکشاورزی گیلان گفت: بهره گیری از صنعت هسته‌ای در افزایش تولید غذای سالم و کنترل آفات نقش بسزایی دارد و باید کشاورزی را به این سمت سوق داد

به گزارش ندای گیلان از رشت؛ صالح محمدی در نشست هماهنگی اجرای فعالیت‌های پرتودهی در حوزه کشاورزی، پزشکی و صنعتی که با حضور معاونت سازمان انرژی اتمی کشور در رشت برگزار شده بود، گفت:بنا بر تاکیدات رهبر معظم انقلاب بهره گیری از توان علمی در تولید شاخصه مهمی است و یکی از این شاخصه ها صنعت هسته ای می‌باشد.
وی با اشاره به دستاوردهای صنعت هسته‌ای و تأثیر آن بر زندگی بشر عنوان کرد: نمونه‌های مختلفی را می‌توان اشاره کرد که کشورهای دیگر چگونه از این فناوری در بخش کشاورزی بهره می‌گیرند و منجر به افزایش تولید و کنترل آفات و افزایش سلامت غذایی می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان استفاده از صنعت هسته‌ای در تولیدات و سلامت دام را مهم و کارایی دانست و خاطرنشان کرد: این تکنولوژی علاوه برافزایش تولید محصولات به‌سلامت آن‌ها نیز کمک بسیاری کرده است.

دکتر محمدی با اشاره به بحران کمبود آب اظهار کرد: امروز این تکنولوژی در بسیاری از کشورها برای سلامت آب‌وخاک که منبع اصلی تولید و ضامن امنیت غذایی هستند استفاده می‌شود، اهمیت این مسئله به‌ویژه درزمانی که جمعیت جهان روزبه‌روز افزایش‌یافته و نیاز غذایی بیشتر می‌شود نمود بیشتری دارد.
وی افزود: استفاده از صنعت هسته‌ای در بخش کشاورزی می‌تواند مسیر آب را در زمین و گیاه ردیابی کرده بنابراین با این روش می‌توان از هدر رفت آب در مزرعه جلوگیری کرد و باعث افزایش راندمان مصرف آب شد.

در این نشست نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس ، معاون اقتصادی استاندار، رییس سازمان صمت و فرماندار رشت حضور داشتند.