مدیر عامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: ادارات و دستگاه های اجرایی پرمصرف در صورت بی توجهی به اخطارها با قطعی برق مواجه می شوند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،محمدتقی مهدی زاده با اشاره به تعیین ۱۰۰ گروه در گیلان با هماهنگی استانداری در راستای بررسی و کنترل مصرف برق ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان، اظهار کرد: اداراتی که الگوی مصرف را رعایت نکنند اخطار قطع صادر می‌شود.

وی همچنین به دستور العمل شرکت توانیر برای پایش مصرف ادارات اشاره و اضافه کرد: بر اساس این دستور العمل مصرف برق در ساعات اداری باید ۳۰ درصد و غیر اداری ۶۰ درصد کاهش داشته باشد.

وی با اشاره به دستورالعمل‌های شرکت توانیر مبنی بر پایش مصرف برق ادارات و دستگاه‌ها، افزود: این مشترکان باید مصرف برق را در ساعات اداری، ۳۰ درصد و در ساعات غیر اداری، ۶۰ درصد در مقایسه با سال گذشته کاهش دهند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان با بیان اینکه بی توجهی به اخطارهای از سوی هر دستگاه‌های سبب قطع برق آن اداره و یا دستگاه اجرایی می‌شود، ادامه داد: برای وصل مجدد برق این سازمان بالاترین مقام آن دستگاه باید تعهد داده و در صورت تکرار اسامی آن‌ها از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.