دادستان مرکز گیلان با تاکید بر برخورد قاطع و بدون اغماض با اوباشگری و فعالیت غیرمجاز مدلینگ در گیلان، گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران مکانی برای برهم زدن نظم عمومی و تشویش اذهان عمومی نیست.

به گزارش ندای گیلان از رشت، دادستان مرکز استان گیلان ضمن ابراز خرسندی از اقدامات پلیس در کاهش سرقت و افزایش کشفیات در گیلان گفت: حمایت همه‌جانبه از نیروی انتظامی در راستای تامین و برقراری نظم و امنیت در جامعه در دستور کار دستگاه قضاء قرار دارد.

سید مهدی فلاح میری در دیدار با فرمانده انتظامی گیلان که در دادگستری کل استان برگزار شد اظهار داشت: امنیت موجود در کشور نتیجه زحمات نیروی انتظامی و تمامی نهادهای امنیتی است.

دادستان مرکز استان گیلان ضمن ابراز خرسندی ار اقدامات پلیس در کاهش سرقت و افزایش کشفیات در استان، تصریح کرد: حمایت همه‌جانبه از نیروی انتظامی در راستای تامین و برقراری نظم و امنیت در جامعه در دستور کار دستگاه قضاء قرار دارد.

این مقام قضایی با تاکید بر برخورد قاطع و بدون اغماض با اوباشگری و فعالیت غیرمجاز مدلینگ در گیلان، گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران مکانی برای برهم زدن نظم عمومی و تشویش اذهان عمومی نیست و نیروی انتظامی و دستگاه قضاء در کنار یکدیگر با اینگونه ناهنجاری‌ها قاطعانه برخورد خواهند کرد.

وی اجرای طرح‌های مختلف از سوی نیروی انتظامی را نشان از هوشمندی، آمادگی و به روز پلیس قلمداد کرد و افزود: دستاوردهای مطلوب این فعالیت‌ها ناشی از هوشیاری و دقت نظر بالای ماموران این سازمان است.

فلاح‌میری خاطرنشان کرد: رعایت حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع، اطمینان خاطر برای افراد قانونمدار و ناامن کردن زمینه فعالیت مخلان نظم و امنیت از شاخصه‌های مهم جلب اعتماد عمومی و افزایش مشارکت شهروندان در تأمین و حفظ امنیت و پیشگیری و مقابله با جرائم است.

فرمانده انتظامی استان گیلان نیز در این دیدار بر تعامل و همکاری بیش از پیش نیروی انتظامی و مجموعه دستگاه قضایی استان تاکید کرد و گفت: با تعامل و همکاری این دو مجموعه شاهد حفظ و ارتقاء نظم و امنیت در جامعه هستیم.

سردار ملکی، ناجا را نیرویی جامعه محور، مردمی و در صف اول مقابله با ناهنجاری‌‎های اجتماعی با بهره‌مندی از اخلاق، منش اسلامی و اقتدار قانونی در برقراری امنیت توصیف کرد و ابراز داشت: مجموعه پلیس گیلان تمام تلاش خود را به کار گرفته که شاهد امنیت مطلوبی در سطح جامعه باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به کسب رتبه اول پیشگیری و رتبه سوم کشف سرقت توسط پلیس گیلان در کشور بیان داشت: در حوزه اعمال قانون محدودیت‌های کرونایی نیز پلیس گیلان رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.