معاون نمایندگی وزارت خارجه طالبان در هرات اظهار داشت ایران در زمان زلزله هرات و اکنون نیز در زمان سیل در افغانستان نخستین کشوری بود که برای کمک اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،رحمت‌الله فیضان» معاون نمایندگی وزارت خارجه طالبان در هرات در واکنش به اعلام آمادگی ایران برای کمک به سیل‌زدگان در افغانستان اظهار داشت: زمان وقوع زمین لرزه در هرات، اولین کشوری که صدای کمک را بلند کرد و تیم‌های نجات را به هرات فرستاد، همسایه دیوار به دیوار ما ایران بود.

وی افزود: اکنون پس از وقوع سیل در مناطق شمال کشور هم اولین صدای کمک از دهان همین همسایه ما بلند گردید. امیدوارم روابط دوستانه ایران و افغانستان بیش از پیش تقویت گردد.

روز گذشته «حسن کاظمی قمی» سفیر و نماینده ویژه ایران در افغانستان ضمن ابراز تسلیت و همدردی با مردم افغانستان اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده است بنا به درخواست مقامات افغانستان نیروهای امدادی، تیم‌های پزشکی و اقلام کمکی لازم که هدایای ملت شریف ایران به مردم عزیز افغانستان هستند را از طریق هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) در اسرع وقت به مناطق آسیب دیده اعزام و ارسال نماید./تسنیم