مدیرکل تعزیرات گیلان با اشاره به تشکیل ۴۵۲ مورد پرونده تخلف صنفی از ابتدای اجرای طرح گشت و بازرسی تاکنون، گفت: در این مدت بیش از ۲۰۰ کیلو انواع گوشت امحا شده است.

به گزارش ندای گیلان،منصور انصاری  با اشاره به اجرای طرح نظارت و گشت‌های مشترک قبل و در حین تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: طرح بازرسی و گشت‌های نظارتی در دو مرحله از تاریخ ۷ تا ۲۹ اسفند ماه سال گذشته و از ۲۹ اسفند گذشته تا ۱۶ فروردین امسال اجرا می‌شود.

وی افزود: از ابتدای اجرای طرح گشت، بازرسی و نظارت‌های مشترک ۲۰۴ اکیپ از ادارات تعزیرات سراسر استان گیلان در این گشت‌ها و بازرسی‌ها حضور داشته‌اند.

مدیرکل تعزیرات گیلان در ادامه با اشاره به انجام هزار و ۷۰ مورد بازرسی و نظارت، گفت: در مرحله اول بیشتر تمرکز نظارت‌ها بر مسائلی همانند از قالیشویی ها، فروشگاه‌های لباس، شیرینی فروشی و کارگاه تولید شیرینی، پایانه‌های مسافربری بوده است.

وی با بیان اینکه در مرحله دوم نظارت‌ها بیشترین تمرکز بر روی بازرسی از هتل‌ها، مراکز اقامتی، رستوران‌های بین راهی، فروشگاه‌ها فروش و عرضه مواد غذایی یا صنایع دستی و امثال این موارد بوده است، تصریح کرد: در این بازرسی‌ها برای ۴۵۲ مورد تخلف تشکیل پرونده شد.

انصاری در ادامه با اشاره به اینکه به ۱۵۷ مورد تذکر داده شده است، بیان کرد: در بازرسی از رستوران‌ها شاهد استفاده از گوشت قرمز و مرغ غیربهداشتی بودیم که در این مدت بیش از ۲۰۰ کیلو انواع گوشت را با دستور قضائی امحا کردیم.

مهر