رئیس دانشگاه گیلان گفت:امسال بیش از ۳۸ هزار داوطلب کنکور سراسری در گیلان با یکدیگر رقابت می‌کنند که بیش از ۶۰ درصد آن‌ها را خانم‌ها تشکیل می‌دهند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، فرید نجفی گفت: کنکور سراسری در گیلان، امسال با شرکت ۳۸ هزار و ۶۶۵ داوطلب در ۵ گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر، علوم تجربی و زبان‌های خارجی، با ۳ و ۹۹ صدم درصد افزایش، همزمان با سراسر کشور روز‌های ۸، ۹، ۱۰ و ۱۱ تیرماه برگزار می‌شود.

فرید نجفی با اشاره شرکت بیش از ۶۰ درصدی بانوان گیلانی در کنکور امسال ، افزود: امسال ۲۴ هزار و ۷۲۶ شرکت کننده زن معادل ۶۴ درصد داوطلبان و ۱۳ هزار و ۹۰۳ شرکت کننده مرد، حدود ۳۶ درصد داوطلبان را در گیلان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به شرکت بیشترین تعداد داوطلبان گیلانی به میزان بیش از ۱۴ هزار نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی ، اضافه کرد: امسال ۳ هزار و ۸۳۶ داوطلب گیلانی در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ۱۴ هزار و ۲۴۰ نفر در گروه آزمایشی علوم تجربی، ۱۰ هزار و ۷۸۵ نفر در گروه آزمایشی علوم انسانی، ۳ هزار و ۶۷۲ داوطلب در گروه آزمایشی هنر و ۶ هزار و ۱۳۲ نفر هم در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

مرحله نخست نتایج آزمون ، مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.