استاندار گیلان با اشاره به تغییر رنگ‌بندی کرونایی و افزایش میزان بستری ها، بر لزوم پرهیز از عادی انگاری و ترزیق دُز سوم و چهارم واکسن کرونا تأکید کرد و گفت: مردم بر استفاده از ماسک و رعایت موازین بهداشتی پیشگیرانه اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،اسدالله عباسی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گیلان  با اشاره به افزایش میزان بستری های کرونایی در بیمارستان‌های استان و لزوم پرهیز از عادی انگاری و ضرورت ترزیق دُز سوم و چهارم واکسن با اطلاع رسانی مناسب توسط مسئولان امر و رسانه ها ، اظهار کرد: تداوم استفاده از ماسک و رعایت موازین بهداشتی و فاصله گذاری های اجتماعی توسط مردم، مدنظر همگان باشد تا شاهد روزهای سخت کرونایی نباشیم و به خوبی بتوانیم این سویه جدید را با پیگشیری مدیریت کنیم.

وی با اشاره به نگرانی‌های ایجاد شده در خصوص وضعیت قرمز در برخی شهرستان های گیلان، افزود: دو شهرستان رودبار و لاهیجان قرمز هستند و برخی شهرستان ها در آستانه پیوستن به این وضعیت قرار دارند که باید در این خصوص توجه ویژه ای صورت گیرد.
نماینده عالی دولت در گیلان، اظهار کرد: وضعیت آبی گیلان به واسطه برخی عادی انگاری ها به حالت هشدار تبدیل شده که نیازمند رعایت بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی است.
عباسی با تاکید بر اینکه فرمانداران مسئولیت سنگینی در شهرستان‌ها برعهده دارند، گفت: فرمانداران براساس اختیاراتی که دارند باید با جدیت نسبت به مسئله کرونا وارد عمل شوند.
وی با انتقاد از برگزاری برخی مراسمات به صورت عادی و در فضای بسته، افزود: در چنین شرایطی باید توجه به پروتکل‌ها و موازین بهداشتی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به قرارداشتن در آستانه ماه محرم و همچنین روند بازگشت حجاج بیت‌الله الحرام ، بیان کرد: تداوم استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی در تمامی فضاهای سربسته و برگزاری مراسم‌ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در فضای باز ضروری است.
استاندار گیلان با تاکید بر لزوم اقناع سازی مردم در تزریق واکسن کرونا، بیان کرد: مسئولان شرایط را برای تسهیل فرآیند واکسیناسیون فراهم کنند و مردم نیز کمال همراهی و تعامل را داشته باشند.
عباسی بر ضرورت تمهید مقدمات بازگشایی مدارس و دانشگاه ها تأکید کرد و، گفت: از هم اکنون باید اقدامات لازم برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها انجام گیرد و برای واکسینه کردن جامعه هدف برنامه‌ریزی شود.
استاندار گیلان با اشاره به اهمیت و نقش رسانه ها در آگاهی بخشی جامعه، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه بویژه صدا وسیما در آگاهی بخشی نسبت به حساسیت موضوع کرونا همانند گذشته فعالیت شان را ادامه دهند.
وی همچنین تامین منظم اقلام دارویی و ارائه خدمات مناسب درمانی را از اصول مهم در خدمت به مردم و بیماران برشمرد و تاکید کرد: اجازه ندهیم هزینه های سنگین معنوی، روحی و روانی علاوه بر هزینه های درمان به خانواده هایی که درگیر بیماری هستند، تحمیل شود.