سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به روند کاهشی بیماران بستری در بیمارستان های استان،گفت:مردم باید بیش از پیش پروتکل های بهداشتی به ویژه حفاظت فردی و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنند و دورهمی خانوادگی نداشته باشند، زیرا دورهمی ها می تواند مجددا روند بیماری را افزایشی کند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، با اشاره به روند کاهشی بیماران بستری در بیمارستان های استان، خاطرنشان کرد: مردم دورهمی خانوادگی نداشته باشند، زیرا دورهمی ها می تواند مجددا روند بیماری را افزایشی کند.

دکتر فردین مهرابیان ، از بستری شدن ۲۰۶ بیمار جدید کرونایی در سطح بیمارستان های دولتی و خصوصی استان گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۲۵ نفر در بخش های مراقبت های ویژه و آی.سی.یو بستری شدند.

وی تعداد کل بیماران بستری در بیمارستان های استان گیلان را ۱۱۶۳ نفر دانست و اظهار کرد: از این تعداد ۱۸۰ بیمار در بخش های مراقبت ها ویژه بستری و ۲۱۰ بیمار بدحال هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به روند کاهشی بیماران بستری در بیمارستان های استان، خاطرنشان کرد: مردم باید بیش از پیش پروتکل های بهداشتی به ویژه حفاظت فردی و فاصله گذاری فیزیکی را رعایت کنند و دورهمی خانوادگی نداشته باشند، زیرا دورهمی ها می تواند مجددا روند بیماری را افزایشی کند.

مهرابیان، از ورود محموله جدید واکسن به کشور خبر داد و اضافه کرد: با همت دولت و وزارت بهداشت این واکسن ها در حال ارسال به استان ها هستند و به زودی سهمیه قابل توجه جدیدی وارد گیلان می شود.

وی با بیان اینکه طی روزهای آتی تعداد مراکز واکسیناسیون در گیلان افزایش می یابد، گفت: اقدام به راه اندازی دو پایگاه و یک سامانه تلفتی کردیم؛ پایگاه اطلاع رسانی واکسن کرونا(vac.gums.ac.ir)، سایت نوبت دهی آنلاین(سلامت) و سامانه ۴۴۰۱ آماده ارائه خدمت به مردم درباره واکسن، نوع واکسن و نوبتدهی اول و دوم است.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، ساعت پاسخگویی سامانه تلفنی واکسیناسیون را هشت صبح تا ۱۸ عصر دانست و عنوان کرد: شاهد افزایش محسوس سهمیه واکسن گیلان خواهیم بود.