درحالی وزارت راه و شهرسازی از افتتاح خط‌آهن رشت ـ کاسپین طی امروز خبر داده بود که این افتتاح تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،دیروز (7 خرداد 1403) وزارت راه و شهرسازی از افتتاح خط‌آهن رشت ـ کاسپین طی امروز 8 خرداد با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داده بود و قرار بود رسانه‌ها در این برنامه حضور فعالی داشته باشند.

این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی با اصلاح خبر روز گذشته خود از به تعویق افتادن افتتاح این پروژه خبر داده است. این وزارتخانه اعلام کرد: راه‌آهن (خط‌آهن)‌ رشت ـ بندرکاسپین به‌عنوان بخشی از راه‌آهن قزوین ـ رشت و آخرین قطعه از کریدور ریلی دریا به دریا، به‌زودی افتتاح می‌شود.

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندرانزلی را فراهم می‌سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است.

راه‌آهن رشت ـ بندرکاسپین به‌طول 37 کیلومتر با اعتبار بیش از 30 هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این پروژه ریلی آخرین بخش از کریدور ریلی دریا به دریا است که اتصال ریلی بنادر جنوبی کشور به بنادر شمالی در استان گیلان را برقرار و امکان مبادله بار ترکیبی از طریق ایران برای منطقه را فراهم می‌کند./تسنیم