مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان از راه اندازی بخش ویژه بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت با صرف اعتبار ۲۰ میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، حسین ابراهیمی مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن اجلاس بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی رسول اکرم (ص) رشت با اشاره به گستردگی خدمات بیمه درمان تأمین اجتماعی در جامعه، اظهار کرد: برخورداری از درمانگاه نیاز مبرم هر منطقه بوده و به‌روزرسانی خدمات درمانی در اولویت قرار دارد.

وی مردمی کردن خدمات در همه سرفصل‌ها را اثربخش توصیف کرد و افزود: طرح‌های در دست اقدام خوبی در حوزه درمان گیلان داریم که بخشی از آن در سال آینده به ثمر می‌رسد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان با اشاره به بلاتکلیفی بیش از سه دهه‌ای درمانگاه منجیل گفت: اقدامات اولیه و مجوزات لازم از وزارت بهداشت اخذشده و عملیات بازسازی و مقاوم‌سازی آن به‌زودی شروع می‌شود و در بازه زمانی ۶ ماه الی یک سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

ابراهیمی از ارتقای درمانگاه فومن خبر داد و بیان کرد: درمانگاه بعدی درمانگاه فومن است که اسناد مناقصه انجام شده و بازسازی بین ۶ ماه تا یکسال خواهد بود و در سال ۱۴۰۳ به صورت شبانه روزی به مردم خدمات ارایه خواهد داد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان از احداث مجموعه درمانی و تفریحی در لاهیجان خبر داد و گفت: تعهد قراردادی ساخت درمانگاه چندمنظوره لاهیجان ۱۸ ماه بوده که در حال انجام است.

ابراهیمی از احداث درمانگاه در دو شهر رضوانشهر و شفت خبر داد و بیان کرد: کارهای مقدماتی ساخت درمانگاه در این دو شهر انجام‌ شده که جامعه هدف خوبی را هم در برمی‌گیرد.

وی از راه‌اندازی درمانگاه در خمام خبر داد و افزود: با تعریف زمین که اخیراً به مدیریت درمان هبه شده عملیات احداث درمانگاه در خمام آغاز می‌شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان از راه‌اندازی مجتمع رفاهی بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت خبر داد و گفت: بعداز سالها پروژه رفاهی حضرت رسول اکرم (ص) برنامه ریزی شده که شامل سالن چند منظوره رفاهی ورزشی ، آمفی تئاتر ۵۰۰ نفره جهت همایش و یک رستوران ۵۰۰ نفره و ۳۲ واحد اقامتی بین ۸۰ تا ۱۲۰ متری ساخته شود که پس از سالها به مرحله انجام برسد.

ابراهیمی با اشاره به چالش کمبود نیروی انسانی در برخی مراکز درمانی گیلان بیان کرد: تعداد زیادی از نیروهای بیمارستان رسول اکرم امسال و سال آینده بازنشسته می‌شوند و با چالش جدی در این بخش مواجهیم.

وی از راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه کودکان بیمارستان رسول اکرم رشت خبر داد و افزود: این پروژه با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است که معطل نیروی انسانی مانده است.

ابراهیمی در پایان اظهار داشت: بیمارستان رسول اکرم(ص) در سال ۱۳۷۸ افتتاح شده وقشر پرستار با قانون سختی کار و ارتقاء بهروری در سال ۱۴۰۳ با خیل عظیم بازنشستگی مواجه هستیم و امیدواریم با نامه نگاری و حمایت های انجام شده با کمبود نیرو خللی ایجاد نشود.بسیاری از پروژه ها مانند پروژه nicu تمام و تجهیز شده ولی متاسفانه به دلیل کمبود نیرو نمی توانیم افتتاح نماییم.