معاون ارشاد اسلامی گیلان از ارسال 196 اثر به دبیرخانه جشنواره مد و لباس فجر گیلان خبر داد و گفت: 47 اثر از 19 هنرمند در نمایشگاه مد و لباس ایرانی - اسلامی فجر گیلان حضور خواهد داشت.

به گزارش ندای گیلان،سید امیر مصباح، با اشاره به برگزاری نمایشگاه نودو ششمین جشنواره استانی مد و لباس فجر، اظهار کرد:‌ این جشنواره از 18 لغایت 23 اسفندماه امسال در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت برگزار می‌شود.

وی از ارسال 196 اثر به دبیرخانه جشنواره مد و لباس فجر گیلان خبر داد و عنوان کرد:‌ متعاقب فراخوان به عمل آمده از طراحان مد و لباس استان، در بخش پوشاک بانوان 121، در بخش تصویرسازی دستی و نرم‌افزار 52 اثر، در بخش کیف و کفش 11 اثر و در بخش لباس کودک 12 اثر به دبیرخانه ارسال شد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان با بیان اینکه 47 اثر از 19 هنرمند در نمایشگاه مد و لباس ایرانی – اسلامی فجر گیلان حضور خواهد داشت، گفت: نمایشگاه مذکور با مجوز کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با مسئولیت اجرایی موسسه فرهنگی و هنری طراحان بافت نقش نهال برگزار می‌شود.

این مسئول فرهنگی هدیه حیدری، لادن ملک‌راه، طاهره محمدزاده، مهتاب فیروزشاد، مرجان ندایی، هانیه دوستی، فاطمه صادق‌نژاد، شهرزاد مجلسی، محمدعلی محمدی، مهناز وقار حسن‌پور، نگار ناظری، الهه غلامرضاپور، سکینه فاتحی‌نیا، شکیبا قاسمی‌خواه، ساریه موسویان، فاطمه پرمون، آزاده قاسمی، مهری خسروانی و لیلا اکبرپور را از جمله هنرمندان حاضر در جشنواره دانست.

مصباح یادآور شد:‌ پس از بررسی آثار رسیده براساس شاخص‌هایی نظیر زیبایی طرح و تمیزی دوخت و خلاقیت و کاربردی بودن و تطابق اثر با ضوابط موجود، در بخش مانتو 31 اثر، در بخش کودک هفت اثر، در بخش تصویرسازی پنج اثر، در بخش کیف سه اثر و در بخش کفش یک اثر در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.