رئیس هیات نجات غریق و غواصی گیلان از اجرای طرح ملی «بانو توانا» در استان گیلان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،هاشم اسماعیلی رئیس هیات نجات غریق و غواصی گیلان اظهار کرد: طرح ملی «بانو توانا» یک طرح سراسری است که در کل کشور به طور همزمان اجرا می‌شود و از اهداف این طرح ارتقای سطح جسمی و روحی بانوان سالمند، توجه بیشتر به ورزش بانوان با محوریت سالمندی می‌باشد.

وی افزود: از آنجایی که سالمندان بیشتر دچار کم تحرکی هستند بنابراین جامعه هدف ما افراد بالای ۶۰ سال می‌باشند و برای آشنایی بیشتر این افراد با روش‌ها و فنون بروز آب درمانی اجرا می‌گردد.

اسماعیلی اضافه کرد: در این طرح از تمرینات منظم کششی، مقاومتی و تمرینات آی چی با سطح و شدت متوسط استفاده خواهیم کرد که تمرینات آی چی برای تقویت کل بدن و آرامش ذهن در آب اجرا می‌شود و شامل تمرینات مقاومتی همراه با تنفس‌های عمیق است که به صورت ایستاده در نقطه‌ای از استخر که آب در حد شانه هاست، اجرا می‌شود.

وی در خصوص زمان اجرای طرح بانو توانا گفت: مدت زمان اجرای این طرح ۸ هفته (هفته‌ای دو جلسه) و در کل ۱۶ جلسه در نظر گرفته شده که دو ماه به طول می‌انجامد.

اسماعیلی در پایان عنوان کرد: امیدوارم نتایج مثبت درمانی زیادی را در بر داشته باشد و بتوانیم این طرح‌ها و دوره‌ها را استمرار بخشیم.