رئیس شورای شهر رشت با انتقاد از وضعیت حمل و نقل عمومی در این شهر گفت: اتوبوس‌های شهری پاسخگوی نیاز رشتوندان نیست.

به گزارش ندای گیلان از رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا در یکصد و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت، با بیان اینکه کودکان آینده سازان ایران هستند، گفت: توجه به کودکان، سلامت جامعه را در آینده تأمین می‌کند و مجموعه مدیریت شهری رشت همواره به کودکان نگاه ویژه دارد و در این راستا در این دوره از فعالیت شورا پارک کودک در جوار پارک بانوان منظریه رشت راه اندازی شد.

کارگرنیا با اشاره به افتخار آفرینی ورزشکاران ایرانی در مسابقات آسیایی هانگژو اضافه کرد: ورزشکاران گیلانی در این دوره از مسابقات خوش درخشیدند و این افتخارآفرینی‌ها را به تمامی ملت بزرگ ایران اسلامی بالاخص هم استانی‌های عزیز تبریک عرض می‌کنم.

وی با اشاره به ارسال لوایح متعدد با عنوان کمک مالی به گروه‌های مردم نهاد افزود: این مسئله موجب شده تا برخی از همکاران شورا انتقاد کنند و دبیرخانه شورا بابت چنین هزینه‌های هنگفتی که عمدتاً تحت لوایح مالی به شورا ارسال می‌شود به شهرداری تذکر دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به لایحه اجاره اتوبوس‌های درون شهری رشت به برخی از کارخانه‌ها بیان کرد: در شرایطی فعلی که تعداد اتوبوس‌های رشت نسبت به استانداردها بسیار کم است، شهروندان به لحاظ حمل و نقل عمومی با مشکلات فراوانی مواجه هستند و در این وضعیت که اتوبوس‌های رشت پاسخگوی نیاز شهروندان نیست.