آیت الله «فاضل لنکرانی» در سفر به گیلان با حضور در بیت آیت الله رودباری با فرزند این عالم فقید دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، آیت الله فاضل لنکرانی که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی به استان گیلان سفر کرده، روز ۱۴ خرداد در مصلای رشت در جمع علما، طلاب و اقشار مختلف مردم به تبیین سیره امام راحل و ویژگی‌های نایب ایشان مقام معظم رهبری پرداخت.

این استاد درس خارج حوزه علمیه در ادامه برنامه‌های علمی و فرهنگی خود در استان گیلان، با حضور در بیت مرحوم آیت الله سیدمجتبی رودباری از علمای بزرگ این خطه، با حجت‌الاسلام والمسلمین سید صالح رودباری فرزند آن عالم فقید دیدار کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این دیدار، با اشاره به به شخصیت علمی و معنوی آیت الله رودباری، گفت: این عالم ربانی باعث عزت و سربلندی روحانیت بوده و مردم ما قدرشناس علمای عامل و با اخلاق هستند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) خدمات علمی و مردم داری آیت الله رودباری را مورد توجه قرار داد و افزود: ایشان فقط ستاره درخشان گیلان نبودند، بلکه با عملکرد خود افتخار ایران و شیعه هستند.

وی با بیان اینکه آیت الله رودباری خود را وقف دین و مردم کرده بود، اظهار داشت: بیت این عالم ربانی پایگاه، ملجأ و پناهگاه مردم است.