رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: آمریکا بیش از همه شریک این جنایات و سایر جنایاتی است که رژیم صهیونیستی مرتکب می‌شود، مسئولیت اصلی حادثه تروریستی دمشق و سایر جنایات رژیم صهیونیستی، با کشور آمریکا است و او باید پاسخگو باشد.

به گزارش ندای گیلان ازرشت،سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز در آیین تشییع پیکر شهید زاهدی در اصفهان ضمن گرامی‌داشت یاد شهدا و امام شهیدان خصوصا شهیدان اصفهان به ویژه شهید محمدرضا زاهدی گفت: امروز در مراسم تشییع شهیدی گرد آمده‌ایم که همرزم و یاور دائمی شهیدان سلیمانی، همدانی، عماد مغنیه و همه شهدای راه آزادی قدس شریف بود.

وی ادامه داد: شهید زاهدی جان خود را پس از 43 سال مجاهدت تقدیم راه آزادی قدس شریف کرد، ملت بزرگ ایران و ملل آزاد جهان به برکت خون شهیدان «طوفان الاقصی» و شهدای دمشق روز جهانی قدس بی نظری را خلق کردند، حامیان این رژیم بدانند عمر این رژیم به سر آمده و تا اضمحلال کامل رژیم صهیونیستی چیزی نمانده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: مروری بر زندگی ننگین این رژیم نشان دهنده دو دوره مشخص است؛ دوره اول فراز و اوج گیری و دوره بعد دوره زوال است، صهیونیست‌ها پس از 50 سال کار و زمینه سازی و به بهانه کشتار مبهم هولوکاست در اروپا سرزمین قبله اول را قصب و حکومتی جائر تأسیس کردند.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه کشورهای اروپایی از رژیم صهیونیستی حمایت کردند و به آن قدرت دادند، گفت: دوره افول صهیونیست‌ها با انقلاب اسلامی آغاز شد، امام بزرگوار یکی از راهبردهای مهم را مقابله با این رژیم قرار داده و روز قدس را برای نمایش احساسات مسلمانان علیه این رژیم قرار دادند، در دوره رهبری امام خامنه‌ای عزیز با شکل‌گیری «نیروی قدس سپاه» روند شکل گیری مقاومت اسلامی جان تازه‌ای پیدا کرد، جریان‌های کم توان به مرور به حاشیه رفتند و جریان‌های اصیل چون حزب الله و حماس با قدرت به میدان آمده اند و روز به روز به این قدرت افزوده شده است.

وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی، افزود: رژیمی که به دنبال سرمزین نیل تا فرات بود، امروز 6 ماه تنها درگیر جنگ با یک باریکه است، طوفان الاقصی بخش کوچکی از این کوه یخ بزرگ را نمایان کرد، این عملیات، عملیاتی بی نظیر و بدون نقصی بود که توسط هزار نفر رزمنده انجام شد، ملتی که در محاصره کامل بودند در یک عملیات غافلگیرانه به صهیونیست‌ها هجوم بردند و شکست ترمیم ناپذیر را بر پیکره رژیم وارد کردند، در این عملیات حماس با حداقل تلفات بیشترین تلفات را به رژیم زد و با اسرای زیادی بازگشت.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: رژیمی که به دنبال سرزمین نیل تا فرات بوده است یعنی 6 کشور فلسطین، سوریه، مصر لبنان، اردن و عراق حداقل سرزمین مورد ادعای آنها بوده است، در 6 ماه گذشته گرفتار در یک نبرد در یک سرزمین کوچکتر از یک شهر شده است و در باتلاق نبرد قضه فرو رفته است و نه راهی برای خاتمه جنگ دارد و نه امکان ادامه این جنایت را دارد.وی با بیان اینکه آیا پاسخ عملیات مجاهدان سلاح به دست، کشتار زنان و کودکان است؟ خاطرنشان کرد: پاسخ این عملیات کشتن بیماران و حمله به بیمارستان است؟ منهدم کردن مسجد و مدرسه و منزل و زیرساخت‌های شهری پاسخ این عملیات است؟ چه توجیهی دارد که خودرو و امکانات تغذیه مردم گرسنه غزه را هدف بگیریم؛ این روش نبرد صهیونیست‌ها است.سرلشکر باقری با اشاره به اینکه این نبرد حقوق بشر غربی را به رخ جهان کشید، گفت: غربی‌ها می‌گفتند اسرائیل نمونه دموکراسی در خاورمیانه است؛ این اقدامات نمونه‌ای از دموکراسی غربی است؛ آنهایی که درباره واقعیت آمریکا و غرب تردید داشتند امروز در غزه واقعیت ماجرا را از نزدیک دیدند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه صهیونست‌ها بعد از 6 ماه بمباران غزه و مردم بی گناه به هیچ یک از اهداف خود نرسیده اند، اظهار داشت: آنان گفتند حماس و فرماندهان حماس را از بین می‌بریم و اسرایمان را آزاد می‌کنیم و در غزه مستقر می‌شویم؛ هیچ کدام از این هدف‌ها محقق نشد در عوض حماس و این نهضت زنده است.
سرلشکر باقری اظهار کرد: پایان این ماجرا روشن است، صهیونیست‌ها نه راه پیش دارند و نه راه پس، شکست صهیونیست‌ها قطعی است، آنها در بحران فرو رفته اند، وضعیت سرزمین‌های اشغالی را ببینید؛ تظاهرات روزانه مقابل دفتر رئیس جنایتکار این رژیم، دو دستگی در میان مسئولان، فرار سربازان، خروج جوانان و مهاجرت آنان که حاضر به بازگشت نیستند، اقتصاد این رژیم با وجود حمایت کامل آمریکا و اروپای دروغگو از بین رفته و دوام آن امکان پذیر نیست.
وی با بیان اینکه حیثیت و آبرو برای آمریکا و اسرائیل باقی نمانده است، افزود: پای صهیونیست‌ها در لاهه به دادگاه باز شده و در شورای امنیت آمریکا مجبور شد قطعنامه ضد این رژیم را وتو نکند که در نهایت قطعنامه علیه این رژیم صادر شد، این موارد برکت خون شهدای این راه است، به ذهن خطور نمی‌کند و کسی باور نمی‌کند این همه استقامت را، این دمیده شدن روح امام راحل و انقلاب اسلامی در غزه است. این نبرد و این آتش خاموشی ندارد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به طرح استکبار جهانی برای جهان اسلام، گفت: طرحی که استکبار جهانی تهیه کرده بود که بوسیله آن جهان اسلام را با ایجاد رژیم صهیونیستی از هم بپاشاند و بتواند منطقه راهبری غرب آسیا را برای همیشه در اختیار بگیرد و با مزایای آن حکومت خود را بر جهان دائمی کند، با تلاش «نیروی قدس» و یارانش و محور مقاومت شکست خورد و محقق نشد.
سرلشکر باقری با اشاره به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق گفت: اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی یک کار کم ارزش و از سر ناتوانی است، حمله هوایی به یک کنسولگری به عنوان یک مقر دارای مصونیت قانونی چه معنایی جز دیوانگی دارد؟ این کار خودشکی و خودزنی است، این رژیم اگر ته مانده‌ای از حمایت‌ها را از برخی کشورها داشت با این اقدام آن را از بین برد.
وی خاطرنشان کرد: ما شهیدان بزرگی را از دست دادیم، اما برکت خون این شهیدان باعث سرعت گرفتن زوال این رژیم خواهد بود، آمریکا بیش از همه شریک این جنایات و سایر جنایاتی است که رژیم صهیونیستی مرتکب می‌شود، مسئولیت اصلی حادثه تروریستی دمشق و سایر جنایات رژیم صهیونیستی، با کشور آمریکا است و او باید پاسخگو باشد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره شهادت شهید «محمدرضا زاهدی» بیان داشت: این شهید بزرگوار 13 سال جهاد خالصانه در خارج از کشور و دور از خانواده داشت، او فرمانده‌ای شجاع و توانمند و یک استراتژیست بزرگ در دفاع مقدس و جبهه مقاومت بود و در روز شهادت مولایش امام علی (علیه السلام) توسط شقی ترین انسان‌ها بر روی زمین به شهادت رسید، پیروزی این شهدا قطعی است، این وعده خداوند متعال است.
سرلشکر باقری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه جنایت دمشق اقدامی از سر استیصال و انفعال است اما بدون پاسخ ما باقی نخواهد ماند، تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند «دشمن را پشیمان خواهیم کرد، دلاورمردان ما انتقام لازم را خواهند گرفت»، اما ما از شهید سلیمانی و شهید زاهدی یاد گرفته‌ایم که زمان، نوع، طرح و نقشه عملیات را ما تعیین می‌کنیم، عملیات به جای خود، به هنگام خود، با دقت و تدبیر و طرح لازم و با حداثر آسیب رسانی به دشمن به نحوی که او را از کارش پیشمان کند، قطعا انجام خواهد گرفت.