مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: همزمان با فرا رسیدن عید سعید قربان، این نهاد آماده دریافت نذورات قربانی مردم برای نیازمندان است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،عباس اهرابی صبح شنبه در گفت و گو با رسانه‌ها با قدردانی از کمک‌های بی‌منّت مردم در مناسبت‌های مختلف سال به نیازمندان، اظهار کرد: به منظور کمک به افزایش رفاه غذایی خانواده‌های نیازمند و نشر و ترویج سنّت حسنه قربانی، کمیته امداد استان آمادگی دارد، نذورات مردم نیکوکار در عید سعید قربان را همانند سال‌های گذشته برای توزیع بین نیازمندان دریافت کند.

اهرابی، با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان آمادگی دارد علاوه بر جمع‌آوری نذورات غیر نقدی مردم شامل گوسفند زنده و گوشت گرم، نذورات نقدی آن‌ها را نیز دریافت کند، افزود: پس از دریافت نذورات نقدی به نیابت از خیرین، وجوهات جمع آوری شده جهت خرید گوسفند و ذبح و توزیع گوشت قربانی بین نیازمندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه در راستای سیاست مردمی سازی خیر و احسان این طرح با همراهی مراکز نیکوکاری نیز اجرا می‌گردد، اضافه کرد: پایگاه‌های مستقر در مراکز نیکوکاری در سطح محله‌ها و مساجد هم آماده دریافت نذورات قربانی مردم و توزیع آن بین نیازمندان همان محله می‌باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، ادامه داد: مردم نیکوکار گیلان همچنین می‌توانند با شماره‌گیری #۰۱۳*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه، کمک‌های نقدی خود را برای خرید و ذبح گوسفند به نیازمندان و ایتام اهدا کنند و یا نذورات خود را به شماره کارت ۶۰۳۷-۹۹۱۸-۹۹۹۵-۷۶۷۸ نزد بانک ملّی واریز کنند.

اهرابی، با بیان اینکه گوشت قربانی با رعایت بهداشت کامل توسط خیرین و همکاران کمیته امداد پس از بسته بندی و با رعایت تکریم، بین نیازمندان از قبل شناسایی شده به درب منزل آنها تحویل داده خواهد شد، تصریح کرد: ایتام و زنان سرپرست خانوار در اولویت دریافت نذورات قربانی امسال قرار دارند.

وی، در پایان تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک روز عید سعید قربان توسط کمیته امداد امام (ره) و مراکز نیکوکاری و خیریه‌های همسو در استان جمع‌آوری شد.