عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: رئیس کمیسیون در تلاش است تا طی رایزنی با دولت نظر مثبت او را تامین کند و ایرادات شورای نگهبان به لایحه رتبه بندی هر چه سریع‌تر حل و فصل و لایحه برای اجرا ابلاغ شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت و به نقل از تسنیم، احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به آخرین وضعیت لایحه رتبه‌بندی معلمان گفت: شورای نگهبان دو ایراد اصل ۷۵‌ و چند ابهام به مصوبه مجلس وارد کرده بود که در این موارد در جلسه اخیر کمیسیون آموزش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا مقرر شد تا رئیس کمیسیون آموزش طی رایزنی با دولت نظر مثبت او را تامین کند و ایرادات شورای نگهبان به لایحه نیز هر چه سریع‌تر حل و فصل و لایحه برای اجرا ابلاغ شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس در عین حال یادآور شد: در صورتی که تلاش‌های کمیسیون برای متقاعد کردن دولت به نتیجه نرسد، راهکار کمیسیون این است که به لایحه دولت بازگردد و تمامی اصلاحات صورت گرفته در صحن را ملغی کند.

فلاحی، در ادامه با بیان اینکه نمایندگان دولت در زمان بررسی لایحه رتبه بندی در مجلس متعهد به تامین اعتبار ۱۲.۵ هزار میلیارد تومانی برای اجرای این لایحه در سال ۱۴۰۰ شده بودند، گفت: با این حال تغییراتی که در زمان بررسی جزئیات لایحه  از سوی نمایندگان اعمال شد، افزایش میزان بار مالی لایحه را به همراه داشت که همین مسئله باعث شد تا دولت در ارسال نامه تایید به شورای نگهبان تجدید نظر کند.

وی همچنین درباره رفع ایراد دیگر شورای نگهبان به لایحه رتبه بندی مبنی بر اینکه «منوط کردن اجرای رتبه بندی در سال‌های بعد به پیش‌بینی در بودجه‌های سنواتی، مغایر بند ۱۰ اصل سوم قانون اساسی است»‌ تصریح کرد: قیدی که بر مبنای آن اجرای رتبه بندی در سال‌های آینده منوط به بودجه سنواتی شده بود، در جلسه اخیر کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد که این قید برای تامین نظر شورای نگهبان از لایحه حذف شود.