فرماندار رشت با بیان این مطلب که در زمان وقوع حوادث، هر کسی ممکن است فقط به فکر نجات جان خویش باشد، گفت: آتش‌نشانان از معدود کسانی هستند که با استقبال آگاهانه از خطر به نجات جان همنوع می‌اندیشند.

به گزارش ندای گیلان از رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی ظهر امروز (پنج شنبه) در حاشیه مراسم گرامیداشت روز آتش نشانی و ایمنی و در گفتگو با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ناجیان بی ادعای جان مردم، دوران جنگ تحمیلی بخصوص حادثه بمباران پالایشگاه آبادان در هفتم مهر ۱۳۵۹ و آتش سوزی ساختمان پلاسکو را دو نمونه برجسته از فداکاری های آتش‌نشانان پرافتخار ایران اسلامی دانست.

وی با اشاره به قدمت قریب به یک قرنی تاسیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری رشت، ایمنی و پیشگیری را دو اصل مهم در کاهش خسارات، حفاظت از جان و اموال مردم و نگهداری از محیط زیست در وقوع حوادث برشمرد.

امام پناهی با اشاره به استقبال آگاهانه آتش‌نشانان از خطر به خاطر نجات جان همنوعان، خاطرنشان کرد: این قشر زحمتکش به اقتضای شغل پر استرس، سخت و فداکارانه ای که دارند مورد خطاب این آیه شریفه اند که می فرماید: “و من احیاها فکانما احیا الناس جمیعا” (هرکس جان کسی را نجات دهد گویا جان همه انسانها را نجات داده است).

فرماندار رشت با یادآوری این مطلب که همه اذعان داریم که خطر همیشه و همه جا در کمین می باشد، تصریح کرد: ارزش کار آتش نشانان زمانی درک می‌شود که بدانیم همپای وجود همیشگی خطر، انسان هایی هستند که همواره آماده ایثار و از خود گذشتگی برای نجات جان هموطنان می باشند.

گفتنی است در پایان این مراسم، حاضران از رژه خودرویی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت بازدید کردند.