مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هویت زدایی از جوانان در دستور کار دشمنان قرار دارد، گفت: دشمن باورهای دینی جوانان را نشانه گرفته است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، رضا ثقتی در جشنواره تقویت باورهای مذهبی مردمی غرب گیلان، با بیان اینکه دولت سیزدهم در پی استفاده از ظرفیت‌های مردمی برای خلق آثار هنری است، بیان کرد: هنر و فرهنگ را باید به اهل آن بسپاریم و نقش دولت نیز به عنوان حمایت کننده در این حوزه باید تقویت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: کسانی که به دنبال زمین زدن قدرت جمهوری اسلامی هستند از اجتماعات و رویدادهای مردمی ناراحت بوده و به دنبال بر هم زدن این اجتماعات هستند.

وی با بیان اینکه دشمنان از طریق رسانه‌ها از جوانان هویت زدایی و اعتقاد زدایی می‌کنند، گفت: دشمن به دنبال القای این است که جوانان را دین ستیز نشان دهد و آموزه‌های دینی را در تقابل با اندیشه جوانان نشان دهد اما جوانان کشور پای کار نظام هستند و در رویدادهای فرهنگی و انقلابی نقش آفرینی می‌کنند.

ثقتی با بیان اینکه دشمن در پی از بین بردن زیست عفیفانه مردم است، تصریح کرد: مردم باورهای عمیق دینی دارند و مدافع ارزش‌ها هستند و برای برپایی رویدادهای انقلابی و مذهبی داوطلب می‌شوند و این کار خط بطلانی بر نقشه دشمنان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: دشمنان برای عادی سازی برخی ناهنجاری‌ها در شهر ساحلی رضوانشهر برنامه ریزی می‌کنند اما مردم اجازه نمی‌دهند زیست عفیفانه در فضای سواحل و شهر تخریب شود.

وی خدمت پاک و درست مدیران و کارگزاران را بزرگترین تبلیغ برای باورهای دینی عنوان کرد و افزود: توجه مسئولان و ائمه جماعات به امور جوانان بهترین روش تبلیغ باورهای دینی است.

ثقتی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگ و هنر امسال در رضوانشهر، گفت: تمامی فعالیت‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری این شهر را در این هفته به نمایش می‌گذاریم علاوه بر این تجلیل از مفاخر و هنرمندان پیشکسوت نیز در دستور کار قرار دارد.