مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: این جمعیت از ابتدای نوروز تاکنون به ۲۶ حادثه رانندگی در محورهای مواصلاتی امداد رسانی کرده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،هادی سلیمی در جریان بازدید از پایگاه نوروزی جمعیت هلال احمر شهرستان آستارا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیست و چهارمین دوره خدمات نوروزی و سفر جمعیت هلال احمر گیلان به ظرفیت ۳۲ پایگاه امداد و نجات در سطح استان در حال اجرا است و در مجموع ۴ هزار و ۵۶۲ نفر نیروی هلال احمر در کل استان در حال خدمات رسانی به مسافران نوروزی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه ۱۵ پایگاه خدمات نوروزی و ۱۴ پایگاه سیار حوزه معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر گیلان در سطح استان در حال خدمت به مسافران نوروزی هستند، افزود: از زمان آغاز تعطیلات نوروزی ۴۹ حادثه در سطح گیلان رخ داده که از این تعداد ۲۶ حادثه مربوط به حوادث جاده‌ای بوده که توسط امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان گیلان امداد رسانی و خدمات رسانی شده است.

سلیمی با اشاره به اینکه روزانه ۲۰۴ نفر در حوزه امداد و نجات و ۱۱۸ نفر در پایگاه‌های نوروزی در مبادی ورودی استان و همچنین در سطح شهرستان‌های استان به مسافران خدمات رسانی می‌کنند، گفت: به دلیل اینکه اکثر سوانح در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، سعی کردیم پایگاه‌های بشردوستانه را در این نقاط مستقر کنیم.

وی به خدمات جمعیت هلال احمر در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: در این پایگاه‌ها تحت عنوان «فاخر» فضای دوستدار کودک، طرح بهرفت، غرفه سلامت و تندرستی، راهنمای مسافران نوروزی، پاسخگویی به مسائل شرعی و خیمه نماز پیش‌بینی شده است.