نتایج یک نظرسنجی که دیروز منتشر شد، نشان داد 51 درصد پرسش شوندگان خواهان این هستند که سناتورها علیه محکومیت ترامپ رای دهند و او در سمت خود ابقا شود.

به گزارش ندای گیلان،تازه‌ترین نظر سنجی موسسه «گالوپ» نشان داد که بیش از نیمی از ساکنان آمریکا معتقدند «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور نباید در جریان استیضاح از سمتش برکنار شود.

به نوشته وبگاه «نیوز مکس» نتایج این نظرسنجی که دیروز منتشر شد، نشان داد 51 درصد پرسش شوندگان خواهان این هستند که سناتورها علیه محکومیت ترامپ رای دهند و او در سمت خود ابقا شود. این در حالی است که 46 درصد دیگر از سناتورهای آمریکا می‌خواهند که با محکومیت ترامپ موافقت کنند.این نظرسنجی تلفنی مورخ دوم تا پانزدهم ژانویه (پنج شنبه 12 لغایت چهارشنبه 25 دی) انجام شد و طی آن 1014 بزرگ سال از تمام 50 ایالت آمریکا شرکت کردند. حاشیه خطای این نظرسنجی نیز چهار درصد بود. از دیگر نتایج این نظرسنجی این بود که 93 درصد «جمهوری خواهان» مخالف محکومیت ترامپ هستند در حالی که 84 درصد با محکومیت او موافقند. در بین گروه‌های مستقل نیز 49 درصد موافق و 46 درصد مخالف محکومیت رئیس جمهور ایالات متحده هستند. میزان رضایتمندی از ترامپ نیز 44 درصد است. رئیس جمهور آمریکا کمترین میزان مقبولیت را بین دموکرات‌ها با 10 درصد دارد.