مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گیلان نیز اظهار کرد: گیلان جزء هشت استان برتر کشور از نظرتعداد شهرداری ها است.

به گزارش ندای گیلان از  صومعه سرا جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا به ریاست دکتر اسمعیل پور فرماندار صومعه سرا و با حضور مدیر کل محترم شهری وامور شوراهای استانداری گیلان و کلیه روسای ادارات با محوریت معارفه شهردار جدید صومعه سرا ،در سالن اجتماعات فرمانداری صومعه سرا بر گزار شد.

دکتر اسمعیل پور فرماندار صومعه سرا در این جلسه  با اشاره به بارش برف در چند روز اخیر در استان به ویژه شهرستان صومعه سرا، اظهارکرد: تمامی دستگاه های خدمات رسان شهرستان با توجه به ظرفیت و پتانسیل های موجود عملکرد خوبی داشتند.

حسین اسماعیل پور با بیان اینکه یکی از وظایف شهرداری ها آسیب شناسی نقاط حادثه خیز است، افزود: با شناسایی نقاط حادثه خیز می توان راهکارهای مناسبی در زمان وقوع بحران اتخاذ کرد.

وی با اشاره به وجود نیروهای انسانی متخصص در سطح شهرستان صومعه سرا، گفت: خوشبختانه اکثر مدیران فعال در رأس دستگاه های اجرایی صومعه سرا از قشر جوان، پویا و خلاق بوده که سبب متمایز شدن این شهرستان از سایر شهرستان های استان است.

فرماندار صومعه سرا خاطرنشان کرد: انتظار می رود استفاده این پتانسیل جوان شهرستان زمینه های بالندگی، رشد و توسعه صومعه سرا در همه عرصه ها را فراهم کند.

در ادامه مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گیلان نیز  اظهار کرد: گیلان جزء هشت استان برتر کشور از نظرتعداد شهرداری ها است.

ساحره میر سیدی با بیان اینکه این موضوع از سوی بار مجموعه شهری را افزایش  و از سوی دیگر نوع تعامل دستگاه های ذیربط را تحت تأثیر قرار می دهد، افزود: توزیع متوازن امکانات در سطح شهر از وظایف مهم شهرداران است.

وی با اشاره به اینکه نگاه مجموعه شهری باید در جهت توسعه قرار گیرد، گفت: نگاه عمده شهرداری های استان به مسائل  عمرانی از نوع خدماتی است که اگر این نوع نگاه پاسخگو بود باید اکنون در حوزه شهری موفق عمل می کردیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان خاطرنشان کرد: متاسفانه این موفقیت در حوزه مدیریت شهری وجود نداشته زیرا هنوز مشارکت مردمی در این زمینه وجود ندارد.

وی به نبود باور مردمی در خصوص مسائل شهری اشاره و تصریح کرد: اگر این باور از سوی مردم نسبت به اقدامات حوزه شهری وجود داشت مطمئنا در این فعالیت ها اعم از مدیریت پسماند، عوارض و… مشارکت می کردند.

میرسیدی با اشاره به وجود دو نکته اساسی در بحث مدیریت شهری، افزود: نوع تعامل با سایر دستگاه ها و مشارکت های مردمی از جمله این دونکته و راهبرد مهم در خصوص شهرداری ها است.

وی بر تدوین برنامه مدون شهری توسط شهرداران تأکید و یادآورشد: باید برای داشتن عملکرد موفق در همه حوزه ها به ویژه حوزه شهری برنامه ریزی بلند مدت صورت گیرد.

مدیرکل دفتر امورشهری و شوراهای استانداری گیلان در ادامه به بازنگری فضاهای شهری و مردم محور بودن این فضاها اشاره کرد و افزود: باید نگاه ها در حوزه شهری و شهرنشینی تغییر کند.

در پایان این جلسه ضمن تقدیر از زحمات چند ساله مهندس آقاجانی و سرپرست شهرداری آقای آرزومند،  “مرتضی مسرور” طی حکمی از سوی استاندار محترم بعنوان شهردار  صومعه سرا معرفی شد.