دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان در پیامی سالروز دوازدهمین فروردین ۱۳۵۸، "روز جمهوری اسلامی" را تبریک گفت.

به گزارش ندای گیلان،دکتر محمد ولی روزبهان رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان در پیامی سالروز دوازدهمین فروردین ۱۳۵۸، “روز جمهوری اسلامی” را تبریک گفت. متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهم فروردین، روزی بسیار مهم در تاریخ ایران است، زیرا پس از قرنها سلطه و سیطره اعتقاد به نظام های مبتنی بر دیکتاتوری و سلطه فردی یا حکومتهای غیردینی و خودکامه بر مردم دنیا، سرانجام در سال ۱۳۵۸مبارزات ضد طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران متولد گردید و استقرار یافت. این رویداد بزرگ ثمره ی مبارزات ملتی بزرگ و معتقد به آموزه ها و باورهای دینی و قرآنی بود که با رهبری بزرگ مرد تاریخ معاصر حضرت امام خمینی(ره)، نگاه مردم جهان را در قرن بیستم به سوی خود جلب کرد تا همگان دریابند که بدون وابستگی و انقیاد به سلطه قدرت های استکباری جهان می توان با اتکال به خداوند متعال و با الهام و پیروی از قوانین و تعالیم نجات بخش و سعادت آفرین اسلام ناب محمدی(ص) با سربلندی و عزتمندی در دنیای امروز کشوری مستقل را بنیاد گذاشت.

این اندیشه ی رهایی بخش در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ با رای ۲/۹۸ درصدی مردم ایران اسلامی، ساختار سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ایران را تغییر داد و نظام مقدس جمهوری اسلامی، بعنوان شکل نوینی از نظامهای حکومتی جهان، رسماً استقرار یافت. این نظام الهی توانست حکومتی را مبتنی بر «جمهوریت» بعنوان تجلّی مردمسالاری و «اسلامیت» را بعنوان الگوی زندگی جدیدی مبتنی بر دین اسلام در عرصه اجتماعی و سیاسی به بشر امروز ارائه دهد تا بر اساس آن نیازهای مادی و معنوی انسان فراهم شود.

هر چند استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و ایادی منطقه ای آن تلاش کردند که با تمام توان و امکانات خود، چون: تحمیل جنگی هشت ساله، اقدام به اقسام توطئه های داخلی و خارجی، تهدیدها و تحریم های سیاسی و اقتصادی، چراغ پرفروغی را که ملت ایران در ۱۲ فروردین سال ۱۳۵۸ افروخته بودند، خاموش کنند؛ اما با الطاف و عنایات ذات لایزال الهی و رهبری های خردمندانه و هشیارانه امام راحل و مقام معظم رهبری؛ و ایستادگی، مجاهدت و ایثار ملت ایران و ثمرات خون شهیدان والامقام ایران اسلامی، نهال جمهوری اسلامی، اینک و پس از چهل سال، به درختی تنومند، ریشه دار و مقاوم تبدیل شده است که رشد و توسعه ثمرات آن، نویدبخش روزهای درخشان و سعادتمندی برای ملت ایران و مستضعفان جهان خواهد بود.

دوازدهم فروردین، روز «جمهوری اسلامی» بعنوان یکی از ماندگارترین روزهای تاریخی این سرزمین، بر رهبر معظم انقلاب اسلامی(حفظه الله)، و بر ملت شریف و سربلند ایران؛ بویژه خانواده های شهداء، جانبازان و ایثارگران و نیز بر همه خدمتگزاران عرصه اقتصادی و سلامت مبارک و گرامی باد.

به امید عزت و سربلندی روز افزون جمهوری اسلامی ایران

محمدولی روزبهان

رییس هیات مدیره و مدیرعامل

۱۳۹۹/۰۱/۱۲