مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: بر اساس آخرین آمارها ۴۹ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی و ۳۷ درصد سایر مقاطع به صورت حضوری از آموزش‌ها در مدارس بهره مند می‌شوند.

به گزارش ندای گیلان،محمد رحمتی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال بیش از ۳۶۸ هزار و ۸۲۱ دانش آموزان در پایه‌ها و مقاطع مختلف تحصیلی ثبت نام کردند، افزود: این تعداد دانش آموز در سه هزار و ۸۵۷ مدرسه با ۱۸ هزار و ۶۵۵ کلاس درس مشغول به فراگیری علم هستند.

رحمتی ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا برای شروع سال تحصیلی جدید چند روش برای ارائه آموزش به دانش آموزان پیش بینی شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر آموزش‌ها به صورت حضوری و غیرحضوری ارائه می‌شود، گفت: دانش آموزان می‌توانند یا به صورت حضور در کلاس‌ها و یا با بهره گیری از شبکه شاد و تلویزیون آموزش‌ها را دریافت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان به میزان استفاده دانش آموزان از کلاس‌های حضوری اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس آخرین آمارها ۴۹ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی و ۳۷ درصد سایر مقاطع به صورت حضوری از آموزش‌ها در مدارس بهره مند می‌شوند.

رحمتی با بیان اینکه ۷۳ درصد دانش آموزان گیلانی از شبکه آموزشی شاد بهره مند هستند، گفت: ۶۲ درصد نیز از آموزش‌های تلویزیونی و ۲۳ درصد نیز از سایر روش‌ها استفاده

وی همچنین با اشاره به اینکه تمام نکات و دستور العمل های بهداشتی در مدارس رعایت می‌شود، گفت: بازدیدها و نظارت کارشناسان در این زمینه از مدارس استان گیلان ادامه دارد.

رحمتی به استفاده ۹۸ درصدی دانش آموزان از ماسک در مدارس اشاره و تصریح کرد: تهیه ماسک و ملزومات بهداشتی برای استفاده دانش آموزان در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

وی همچنین با اشاره به رعایت ۹۵ درصدی فاصله گذاری اجتماعی در سطح مدارس استان گیلان بر اساس گزارشات، افزود: در ۹۶ درصد مدارس نیز اقدامات لازم برای ضد عفونی کردن کلاس‌ها، نیمکت‌ها، و سایر لوازم مدارس انجام می‌شود.