رئیس ستاد دیه استان گیلان گفت: ۳۰ نفر زندانی جرائم غیرعمد در گیلان در ماه رمضان امسال به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

به گزارش ندای گیلان،علیرضا یزدانی، رئیس ستاد دیه استان گیلان گفت: ۳۰ نفر زندانی جرائم غیرعمد در گیلان در ماه رمضان امسال به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

وی با بیان اینکه این زندانیان از ابتدای ماه رمضان امسال تاکنون با ۷ میلیارد تومان دیه، جریمه و بدهی از زندان‌ها آزاد شدند، افزود: ۳ میلیارد تومان از این بدهی را شاکیان بخشیدند.

رئیس ستاد دیه گیلان اظهار داشت: یک میلیارد تومان دیگر از بدهی این زندانیان با کمک خیران و ستاد دیه گیلان تأمین و ۳ میلیارد تومان بقیه هم با حکم مراجع قضایی و پذیرش تقاضای اعسار زندانیان تقسیط شد.

یزدانی با بیان اینکه امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در گیلان برگزار نشده است، گفت: گیلان به عنوان دومین استان بعد از تهران زکات فطریه مردم را برای تامین بخشی از بدهی زندانیان جرائم غیرعمد به صورت غیرحضوری جمع آوری می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان امسال، برای ۴ هزار نیکوکار شهرستان رشت دعوت نامه‌هایی برای جمع آوری کمک‌ها فرستاده شد، افزود: خیران استان تاکنون ۳۶۳ میلیون تومان برای آزادی زندانیان کمک کردند.

رئیس ستاد دیه گیلان از خیران گیلانی خواست کمک‌های خود را به شماره حساب ۰۱۰۵۴۵۱۶۱۷۰۶ بانک ملی و ۰۸۰۰۲۰۹۹۰۰ بانک تجارت و کارت بانکی به شماره ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۵۱۶۴۹۸ ستاد دیه گیلان واریز کنند.

یزدانی همچنین از آزادی ۴۱۱ زندانی جرائم غیرعمد در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: این زندانیان ۱۷۵ میلیارد تومان دیه، جریمه و بدهی داشتند.