در سال‌های گذشته دریاچه‌ی ارومیه با این مشکل مواجه بود که به یک موضوع ملی تبدیل و تحولاتی صورت گرفت و این مسئله ممکن است در آینده تهدیدی جدی برای تالاب انزلی باشد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، معاون مهندسی و توسعه‌ی امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در رشت با اشاره به اینکه توسعه‌ی پایدار یکی از موضوعات مهم در کشور برای بهره‌مندی از منابع محسوب می‌شود گفت : استفاده از ابزارها و تجهیزات در توسعه‌ی پایدار گردشگری می‌تواند در رونق اشتغال نقش بسزایی ایفاء کند.

علی آبادی کاهش ارتفاع آب دریای خزر را در کاهش پهلو گرفتن کشتی‌ها در این منطقه بسیار مهم عنوان کرد و گفت : در سال‌های گذشته دریاچه‌ی ارومیه با این مشکل مواجه بود که به یک موضوع ملی تبدیل و تحولاتی صورت گرفت و این مسئله ممکن است در آینده تهدیدی جدی برای تالاب انزلی باشد.

وی با بیان اینکه قبل از هرگونه برخوردهای قانونی فرهنگ سازی با ابزارهای مختلف می‌تواند نقش بسزایی در کاهش مشکلات ایفاء کند افزود : مردم باید بدانند که اگر مشکلی برای تالاب پیش بیاید قطعاً این موضوع گریبانگیر آنان نیز خواهد بود.

معاون مهندسی و توسعه‌ی امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی بر لزوم هماهنگی بموقع دستگاه‌ها در اجرای وظایف خود تأکید و تصریح کرد : گیلان در حفظ حقوق بیت المال همیشه پیشرو بوده و در این میان قانون برنامه و شورای امنیت ساز و کارهای مناسبی را پیش بینی کرده است.

وی با اشاره به اینکه در 2 روز با جدیت مشکلات سواحل و تالاب انزلی بررسی شد گفت : مسائل طرح شده در مرکز با ارائه راهکارهای ملی بررسی دقیقتری خواهد شد و آمادگی لازم برای هرگونه حمایت وجود دارد.

دکتر علی آبادی افزود : سیستم تک پنجره برای اخذ مجوزهای لازم ایجاد شده و روز به روز در حال برطرف کردن ایرادات آن هستیم.

وی اظهار داشت : حضور مدیران ملی و استانی در این نشست نشان از اهمیت موضوع در توسعه‌ی استان داریم.