دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه ایران تهدید به نسل کشی علیه یهودیان می کند گفت:آمریکا را از توافق فاجعه بار هسته ای با ایران خارج کردم.

به گزارش ندای گیلان،دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب در سخنرانی سالانه خود  ایران را «فاسد، دیکتاتور و حامی تروریسم خواند!

رئیس جمهوری ایالات متحده در بخشی از یاوه گویی هایش حکومت «افراط گرای» ایران را «اصلی ترین حامی مالی تروریسم» در جهان معرفی کرد.

وی در مورد تصمیم به خروج از توافق هسته ای با ایران گفت: «دولت من برای مقابله با اصلی ترین حامی تروریسم، حکومت افراطی ایران، قاطعانه عمل کرد.»

رئیس جمهوری آمریکا تحریم های به اجرا گذاشته شده علیه ایران را «سخت گیرانه ترین» تحریم هایی دانست که تاکنون علیه یک کشور به اجرا گذاشته شده است.

او گفت: «من برای اینکه اطمینان حاصل کنم این کشور فاسد به سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند آمریکا را از توافق فاجعه بار هسته ای با ایران خارج کردم. ما پائیز گذشته سخت گیرانه ترین تحریم هایی را که علیه یک کشور اعمال شده است به اجرا گذاشتیم.»

دونالد ترامپ در پایان ادعاهای واهی خود علیه ملت ایران  ایران اظهار داشت: «ما چشمهایمان را از کشوری که مرگ بر آمریکا می گوید و تهدید به نسل کشی علیه یهودیان می کند برنخواهیم داشت.»

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان روز چهارشنبه در واکنش به سخنرانی دونالد ترامپ، آمریکا را  حامی «دیکتاتورها، قصاب ها و افراط گرایان» در منطقه عنوان کرد.