مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: با توجه به وجود حدود 3 هزار و 785 واحد مسکونی فرسوده حدود 45 میلیارد تومان اعتبار نقدی برای گیلان در نظر گرفته شده است.

به گزارش ندای گیلان،ماکان پدرام صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 3 هزار و 785 واحد مسکونی در بافت‌های فرسوده شهری این استان نیاز به مقاوم‌سازی و نوسازی دارند و طبق برنامه دولت و وزارت راه و شهرسازی برای این کار تسهیلات 9 درصدی به آن‌ها اعطا می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری را از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی خواند و عنوان کرد: جهت تعیین تکلیف بافت‌های فرسوده در یک اقدام مشترک با همکاری سایر دستگاه‌های ذیربط محل‌های بافت فرسوده در شهرهای بالای 50 هزار نفر بازسازی می‌شوند.

اعطای وام کم بهره نوسازی به واحدهای مسکونی فرسوده گیلان

پدرام از برگزاری جلسات متعدد در مرکز گیلان و سایر شهرستان‌های تابعه و تکمیل گزارشات مربوط به بافت‌های فرسوده شهرهای استان خبر داد و گفت: با توجه به وجود حدود 3 هزار و 785 واحد مسکونی فرسوده حدود 45 میلیارد تومان اعتبار نقدی برای گیلان در نظر گرفته شده است.

وی در مورد ساخت و تحویل 74 هزار واحد مسکونی در قالب اجرای پروژه‌های مسکن مهر که از دولت گذشته و دولت فعلی آغاز شده است عنوان کرد: این پروژه‌ها در سطح شهرهای بالای 25 هزار نفر توسط وزارت راه و شهرسازی و در شهرهای زیر 25 هزار نفر توسط بنیاد مسکن اجرا می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از تکمیل و واگذاری حدود 10 هزار و 350 واحد مسکن مهر به صاحبان آن‌ها خبر داد و تصریح کرد: حدود 10 هزار واحد مسکن مهر گیلان فاقد متقاضی بوده و 6 هزار و 500 واحد نیز به صورت خود مالک به بخش خصوصی واگذار شده که هم‌اکنون در حال ساخت است.

پدرام با بیان اینکه وضعیت 3 هزار و 500 واحد مسکن مهر گیلان به صورت سه‌جانبه،‌ خودمالکی و تعاونی تعریف شده است ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی و اداره کل آن در گیلان تکمیل ساخت و تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر باقیمانده استان است.

بیمارستان تالش

وی با بیان اینکه 3 بیمارستان در نقاط مختلف گیلان توسط اداره کل راه و شهرسازی در حال ساخت است اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها بیمارستان لاهیجان است که 55 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آن انجام شده و دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای نصب تجهیزات آن اقدام کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه پروژه‌های بیمارستانی شهرهای تالش و لنگرود بالای 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارند افزود:‌ این اداره کل آمادگی دارد در اوایل سال 98 پروژه‌های یاد شده را تکمیل و جهت نصب تجهیزات بیمارستانی به دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحویل دهد.

پدرام در مورد روند اجرای طرح تفضیلی شهر رشت که توسط اداره کل راه و شهرسازی گیلان انجام می‌شود نیز تصریح کرد:‌ تهیه طرح تفضیلی در چهار منطقه شهر رشت به پایان رسیده و در منطقه 5 شهری نیز به کمک کارشناسان و مشاوران اداره کل راه و شهرسازی گیلان در حال تهیه است.

 

اعطای وام کم بهره نوسازی به واحدهای مسکونی فرسوده گیلان