مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به ذخیره ۹۲۴ میلیون متر مکعبی آب در سد سفیدرود، گفت: در حال حاضر نگران کاهش ره آورد آب در سد سفیدرود و پوشش کم برفی در سطح استان هستیم.

به گزارش ندای گیلان از رشت، وحید خرمی با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره پشت سد سفیدرود، اظهار کرد: میزان ذخیره پشت سد سپیدرود امروز ۹۲۴ میلیون متر مکعب است.

وی با بیان اینکه این میزان در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته حدود ۶۰ میلیون مترمکعب کمتر است، افزود: متوسط ورودی هم اکنون ۷۱ متر مکعب بر ثانیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲۱۰ متر مکعب بر ثانیه تقریباً یک سوم شده و اندکی نگران کننده است.

مدیر عامل آب منطقه‌ای گیلان عدم پوشش برفی مناسب سطح استان و حوضه آبریز در سد سفیدرود را از دلایل این موضوع عنوان کرد و ادامه داد: در مقایسه با سال گذشته شاهد پوشش برفی کمتر در سطح استان و حوضه آبریز سد سفیدرود هستیم که سبب شده تا نگرانی‌هایی برای آورده‌ای بهار و تابستان داشته باشیم.

وی با اشاره به انجام لایروبی انهار در استان گیلان، گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم انجام و عملیات‌ها از روزهای منتهی به نوروز آغاز خواهد شد.

خرمی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۵۰۰ کیلومتر از انهار لایروبی شود، افزود: در حال حاضر ۱۵۰ کیلومتر از انهار یک و دو لایروبی شده و مابقی نیز پیمانکاران تعیین شده بر اساس اولویت‌ها اجرا خواهد شد.