رای قاطع به دکتر روحانی بیانگر انتخاب گفتمان اعتدال و اصلاح طلبی و همچنین اعتماد به سیاست های دولتی است که با نگاه کارشناسی و به دور از تنش آفرینی به دنبال حل مشکلات مردم است.

به گزارش نداي گيلان، عبدالرضا بی آزار، فرماندار شهرستان تالش و معاون استاندار گیلان در دولت اصلاحات و یک فعال سیاسی است.

وی ریاست شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی استان گیلان را برعهده دارد. تشکیلاتی که در دولت اول روحانی در کشور ایجاد شد.

این چهره تاثیرگذار اصلاح طلب معتقد است که دولت دوازدهم به ریاست حسن روحانی می تواند فضای مناسبتری برای فعالیت آزادانه احزاب مختلف ایجاد کند.

آنچه که پیش روی شماست ماحصل گفتگوی خبرنگار حوزه سیاسی نداي گيلان با عبدالرضا بی آزار است:

*پیروزی حسن روحانی در انتخابات اخیر ریاست جمهوری را چگونه ارزیابی می کنید؟
همانطور که در گفت‌و‌گوی قبل عنوان شد، کسب آراء بالا توسط دکتر حسن روحانی نشان دهنده اعتماد مجدد مردم به دولت تدبیر و امید است. در واقع می توان گفت: ملت ایران، آرامش و ثبات را به جای تنش و فضای امنیتی و عقلانیت را نیز به جای تصمیمات بدون کارشناسی انتخاب کردند. تصمیماتی که ترکش های آن از گذشته تاکنون در کالبد اقتصاد ایران وجود داشته است. در حقیقت مردم با اعتماد دوباره به دکتر روحانی و رای بالا به وی، آگاهی خود نسبت به شناسایی عوامل ایجاد مشکلات موجود را نشان دادند و با هوشیاری، برای دولت تدبیر و امید شرایطی را مهیا ساختند تا بتواند همانگونه که در چهار سال گذشته در عرصه سیاست خارجی موفقیت های قابل تحسینی را به دست آورد، در چهار سال آینده نیز در عرصه سیاست داخلی به ویژه در بخش اقتصادی عملکرد خوب و موفقی را داشته باشد.
*رأی قاطع مردم به روحانی بیانگر چیست؟
رای قاطع به دکتر روحانی بیانگر انتخاب گفتمان اعتدال و اصلاح طلبی و همچنین اعتماد به سیاست های دولتی است که با نگاه کارشناسی و به دور از تنش آفرینی به دنبال حل مشکلات مردم است، کمااینکه دیدیم موفقیت در برجام این مسئله را به خوبی نمایان ساخت.
*دولت چه وظیفه ای در طی این چهار سال در برابر این رأی حداکثری و حضور پر شور مردم دارد و انتظار شما به عنوان یک فعال سیاسی از دولت چیست؟
ملت شریف ایران با حضور پرشور و رای حداکثری به دکتر روحانی حجت را تمام کردند و اکنون نوبت دولت است که در ادامه مسیر، حاصل آواربرداری دوره اول را با سرعت بیشتری ترمیم نموده و موجبات رشد اقتصادی بیشتر، افزایش رونق کسب و کار، احیای کارخانجات و به طور کلی خروج از رکود را فراهم آورد که بدون شک این مسئله زمینه ساز اشتغال مولد خواهد بود که طبق آمار بیشترین مطالبه مردم نیز در این زمینه است. از طرفی دولت دکتر روحانی توجه بیشتری به احزاب دارد و ایجاد فضایی مناسب برای فعالیت آزادانه احزاب مختلف می تواند توسعه سیاسی را که زمینه ساز توسعه اقتصادی نیز هست فراهم آورده و وسعت بخشد. همچنین تغییر الگوی “مدیران با تجربه و مشاورین جوان” به الگوی “مدیران جوان و مشاورین با تجربه” در دستگاه‌های اجرایی دولت و به خصوص استفاده از جوانان همفکر دولت در بخش های مختلف از پیشنهادات اینجانب به عنوان یک فعال سیاسی می باشد.