مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت:سرنشینان ۴۵ هزار و ۹۲۵ خودرو در ۱۲ روز گذشته در ورودی‌های استان گیلان در چابکسر، رودبار و آستارا به لحاظ تب سنجی پایش شدند.

به گزارش ندای گیلان،مهدی، ولی پور، مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: ۱۳۸ هزار و ۴۴۵ نفر درطی ۱۲ روز گذشته در ورودی‌های استان برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا پایش و تب سنجی شدند و هشدار‌های لازم برای پیشگیری از شیوع بیماری به آنان ارائه شد.

او با بیان اینکه این تعداد از سرنشینان ۴۵ هزار و ۹۲۵ خودرو در ۱۲ روز گذشته در ورودی‌های استان گیلان در چابکسر، رودبار و آستارا به لحاظ تب سنجی پایش شدند،افزود:در این مدت سم پاشی، گندزدایی، ضد عفونی سوپر مارکت ها، مساجد، مدارس، خانه بهداشت، نانوایی‌ها به همت جوانان و داوطلبان خانه‌های هلال جمعیت هلال احمر برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در ۶ شهرستان و ۱۰۰ روستای استان گیلان انجام گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره اینکه به همت داوطلبان و جوانان جمعیت هلال احمر در ۷ شهرستان استان حدود ۶ هزار ماسک تولید و در مراکز درمانی و عموم مردم توزیع می‌شود،گفت:در طرح پایش و هشدار‌های لازم پیشگیری از ویروس کرونا در ورودی‌های گیلان، پایگاه‌های امداد و نجات، ۴۶ خودروی عملیاتی و ۱۳۷ نیروی امدادی روزانه فعالیت دارند.

ولی پور اعلام کرد:ورود خودرو‌ها از مبادی ورودی به استان به غیر از حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی و غذایی و امدادی ممنوع شده است.