فرماندار ماسال از راه اندازی بازارچه دایمی صنایع دستی در شهرستان خبر داد و گفت:دستفروشان ییلاقات ماسال ساماندهی می شوند.

به گزارش ندای گیلان،محمدجواد عامر صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال که در محل فرمانداری برگزار شد ، اظهار داشت: سه طرح اشتغال روستایی، مشاغل خانگی و اشتغال فراگیر توسط دولت به کل کشور ابلاغ شد.

جذب 8 میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار اشتغالزایی در ماسال

فرماندار ماسال با بیان اینکه دولت برای این سه طرح برای هر شهرستان وام هایی اختصاص داد، افزود: سهم شهرستان ماسال در زمینه اشتغال روستایی هشت میلیارد بود که این شهرستان موفق به جذب هشت میلیارد و 600 میلیون تومان شده است.

وی با بیان اینکه طی این سه مقوله به طور مجموع در سال 97 بالغ بر 13 میلیارد و 560 میلیون و 400 هزار تومان توسط شهرستان جذب شد، گفت:تعداد افرادی که از این تسهیلات استفاده کردند و سبب اشتغال برای خود و دیگران شد 543 نفر است.

عامر تصریح کرد: همزمان با هفته دولت یک یا 2 هتل و یک واحد صنعتی در شهرستان افتتاح می شود که اشتغال این سه مورد خارج از اشتغال آن سه طرح مذکور است و از نظر اشتغال رشد خوبی را در شهرستان شاهدیم.

فرماندار ماسال با اشاره به برخی از دستفروشان در سطح شهرستان، خاطرنشان کرد: بسیاری از دست فروشان که به صورت سیار در سطح شهر هستند مکان استقرار ندارند و سبب اعتراض کسبه شده است.

دستفروشی چهره نازیبایی به ییلاقات ماسال داده است

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از جوانان ماسال خواستارند تا مکانی در اختیار آنها قرار گیرد تا محصولات خود را در آن به فروش برسانند، اظهار کرد: از طرفی در ییلاقات عده ای به دستفروشی می پردازند که به وسیله پلاستیک و چوب سرپناهی برای دستفروشی خود برپا کرده اند که چهره نازیبایی به ییلاقات داده است.

 

تعیین 8 نقطه برای سازه های چوبی متحرک در مسیر اولسبلنگاه

عامر با بیان اینکه چندین مکان برای ایجاد اشتغال در سطح شهرستان تعرفه شده است، افزود: برای مسیر ییلاقات از مسیر شالما تا اولسبلنگاه هشت نقطه کارشناسی و نقشه برداری شده که برای آن سازه های چوبی متحرک و چرخدار طراحی شده است.

 

ایجاد بازارچه در روستای خودبچر

فرماندار ماسال با بیان اینکه در ورودی شهر محدوده روستای خودبچر بازارچه ای ایجاد می شود، گفت:مقداری از این زمین مربوط به حریم آب منطقه ای است.

وی با بیان اینکه سازه ای که در این منطقه هم طراحی شده چوبی است، تصریح کرد: انتظار می رود مسئولان حقوقی آب منطقه ای کمک های لازم را در این زمینه داشته باشند.

راه اندازی بازارچه دایمی صنایع دستی در ماسال

عامر با بیان اینکه زمینی مربوط به جهاد قدیم است که در نظر داریم بازارچه خوداشتغالی صنایع دستی در آن راه اندازی کنیم، خاطرنشان کرد: انتظار می رود جهاد کشاورزی پیگیری های لازم را داشته باشد زیرا با راه اندازی این بازارچه یک بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان خواهیم داشت.

فرماندار ماسال با بیان اینکه در رو به روی دهیاری تاسکوه زمینی وجود دارد که طرح برای آن تعریف شده است، اظهار کرد: روی این زمین سازه های چوبی نصب می شود و هیچ ضربه ای به منابع طبیعی وارد نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه باید در کنار کارهای فرهنگی کار اقتصادی هم انجام شود، افزود: با حداقل ترین مبلغ در کمترین زمان ممکن می توان ایجاد اشتغال کرد.

عامر با بیان اینکه انتظار می رود تا قبل از هفته دولت این طرحها اجرایی شود، گفت: اگر قرار است کار جهادی کنیم باید تفکر جهادی هم داشته باشیم.

فرماندار ماسال با بیان اینکه اصحاب جراید باید این آگاهی را به مردم برسانند که مسئولان هم به دنبال کار آنها هستند و فرصت های شغلی ایجاد می کنند، تصریح کرد: باید زیرساخت های لازم را برای حضور مسافران فراهم کنیم.