این دختربچه در حال بازی کنار ریل قطار بود که ناگهان قطار سر رسیده و پس از آن دختربچه خردسال نقش زمین شده بود. به‌دنبال این حادثه، خانواده‌اش او را به بیمارستان منتقل کردند اما تلاش برای نجات او به نتیجه نرسید و وی جانش را از دست داده بود.

به گزارش ندای گیلان، این دختربچه در حال بازی کنار ریل قطار بود که ناگهان قطار اصفهان به مشهد که به سمت ایستگاه راه‌آهن تهران در حرکت بود، سر رسیده و پس از آن دختربچه خردسال نقش زمین شده بود. به‌دنبال این حادثه، خانواده‌اش او را به بیمارستان منتقل کردند اما تلاش برای نجات او به نتیجه نرسید و وی جانش را از دست داده بود.

به‌دنبال این حادثه و به دستور قاضی جنایی تحقیقات برای مشخص‌شدن علت مرگ این دختر که رابعه نام داشت، آغاز شد. همزمان پدر رابعه با حضور در دادسرای جنایی تهران از لکوموتیوران شکایت کرد و به قاضی غلامی گفت: خانه ما حوالی شهرک ولیعصر است و از وقتی کرونا آمده و مجبور به ماندن در خانه‌ شده‌ایم، بعضی از روزها، حوالی غروب برای هواخوری بیرون می‌رویم. وی ادامه داد: شب حادثه همراه همسر و ۳فرزندم بیرون از خانه بودیم و بچه‌هایم کنار ریل قطار که در نزدیکی خانه‌مان است، بازی می‌کردند.

اصلا متوجه قطار نشدیم چون معمولا هنگام گذر از آنجا راننده قطار وقتی مانعی می‌بیند، بوق می‌زند. ما فاصله زیادی با ریل نداشتیم که قطار سررسید و از کنار ما عبور کرد. پس از آن متوجه شدم که رابعه نیست. پشت سرم را نگاه کردم و دیدم دخترم خون‌آلود روی زمین افتاده است.

نمی‌دانم چه اتفاقی برایش رخ داده بود. او کنار ریل مشغول بازی بود و اصلا نمی‌دانیم که او با قطار برخورد کرد یا اینکه چیزی به طرفش پرتاب شده بود. هرچه بود، او غرق خون روی زمین افتاده بود که وی را به بیمارستان بردیم اما جانش را از دست داد. حالا هم من از راننده قطار شکایت دارم، چون هنگام عبور از آن منطقه که مسکونی بود، بوق نزد و هشدار نداد و اگر این کار را می‌کرد، بچه‌ها را از کنار ریل دور می‌کردیم.

تحقیق از لکوموتیوران

با این شکایت، دستور تحقیق از راننده قطار صادر شد و او گفت: هنگام عبور از محل حادثه صدای برخورد چیزی با قطار را شنیدم. ۵۰۰متر جلوتر توقف کردم. اطراف قطار را چک کردم اما چیزی نبود و اصلا خبر ندارم که چه حادثه‌ای برای آن دختر رخ داده است.

در این شرایط، بازپرس جنایی تهران دستور تشکیل هیأت بررسی سوانح ریلی برای مشخص‌شدن علت اصلی مرگ رابعه ۵ساله را صادر کرد و همچنین تیمی از مأموران راهی محل حادثه شدند تا شاید در تحقیق از شاهدان و بررسی دوربین‌های مداربسته، اسرار مرگ رابعه فاش شود.