مدیرکل کمیته امداد گیلان ادامه داد: سبدهای غذایی شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است که با مشارکت خیران برای بهبود وضعیت کودکان زیر شش سال دارای سوء تغذیه اهدا می شود.

به گزارش ندای گیلان،عباس اهرابی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر۶ سال یکی از برنامه‌های کمیته امداد است، اظهار کرد: در همین راستا در هشت ماهه نخست امسال چهار بسته غذایی بین کودکان دارای سوء تغذیه در گیلان توزیع شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۸۹۳ کودک دارای سوء تغذیه از سبد غذایی بهره مند شدند، گفت: ماهانه به صورت میانگین هر کودک دارای سوء تغذیه ۱۰۰ هزار تومان دریافت می کند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان ادامه داد: سبدهای غذایی شامل حبوبات، لبنیات، برنج، روغن، گوشت مرغ و ماهی است که با مشارکت خیران برای بهبود وضعیت کودکان زیر شش سال دارای سوء تغذیه اهدا می شود.

وی با تأکید بر لزوم حمایت خیران از اجرای طرح همسفره، تصریح کرد: حمایت از اجرای این طرح در راستای تأمین منابع مالی مورد نیاز برای تهیه سبدهای غذایی لازم و ضروری است.

اهرابی از توزیع دو بسته دیگر طی روزهای آینده در میان کودکان دارای سوء تغذیه اشاره کرد و افزود: کلاس‌های آموزشی و طرح‌های پیشگیرانه برای افراد دارای سوء تغذیه برگزار می شود.

وی با اشاره به اهدای سبد غذایی به مادران  شیرده تحت حمایت کمیته امداد گیلان، گفت: امسال ۲۲ مادر شیرده نیز از سبد غذایی بهره مند شده اند.