مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه نیکوکاران گیلانی در سال گذشته 20 میلیارد و 660 میلیون تومان به ایتام کمک کردند که 135 درصد رشد را نشان می دهد گفت:66 حامی و نیکوکار در طرح ایتام و محسنین، در خارج از کشور سکونت دارند.

به گزارش ندای گیلان،عباس اهرابی عصر  امروز نشست خبری با اشاره به طرح‌های “اکرام ایتام” و “محسنین” اظهار داشت: این دو طرح با هدف کمک به کودکان بی‌سرپرست و ایتام توسط کمیته امداد طراحی شده است و افراد با واریز مبالغی ماهیانه، به کمک نیازمندان می‌شتابند.

وی با اشاره به اینکه نیکوکاران گیلانی در سال گذشته در قالب دو طرح مذکور، 20 میلیارد و 660 میلیون و 150 هزار تومان به ایتام کمک کردند گفت: از این مبلغ، 15 میلیارد و 730 میلیون تومان به صورت نقدی و 4 میلیارد و 929 میلیون تومان هم به صورت غیرنقدی بوده که نسبت به دو سال گذشته، 135 درصد افزایش یافته است.

اهرابی با بیان اینکه مبلغ ماهیانه دریافتی هر یتیم  حدود 249  هزار تومان و هر فرزند محسنین حدود 134 هزار تومان است تصریح کرد: هم اکنون 3 هزار و 792 یتیم با 15 هزار و 396 حامی و 4 هزار و 663 فرزند محسنین با 6 هزار و 784 حامی، در مجموع با 22 هزار و 180 حامی تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه 66 حامی و نیکوکار در طرح ایتام و محسنین، در خارج از کشور سکونت دارند که امسال 55 میلیون تومان به‌حساب ایتام واریز کردند خاطرنشان کرد: علاوه بر آمار فوق، 194 حامی حقوقی و 604 حامی تلفیقی (مشترکا از ایتام و محسنین) با کمیته امداد امام خمینی(ره) همکاری می‌کنند.

اهرابی با بیان اینکه در اسفند 97 و فروردین امسال، 565 نفر نیکوکار برای حمایت از ایتام و محسنین ثبت نام کردند اظهار داشت: “طرح یاوران ایتام” به منظور مردمی شدن فعالیت‌های مربوط به حمایت‌های مادی و معنوی از محرومان و باهدف استفاده از ظرفیت بانوان فعال و خیر اجتماعی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 247 نفر در ستاد طرح یاوران ایتام فعالیت خیرخواهانه دارند تصریح کرد: در سال گذشته، 335 حامی از طریق ستاد طرح یاوران ایتام جذب شدند و 647 میلیون و 686 هزار تومان هم برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین جمع‌آوری شد که این آمار بسیار امید بخش است و امیدواریم در آینده نیز افزایش یابد.

اهرابی با بیان اینکه حامیان ایتام در عید نوروز امسال، 300 میلیون تومان به حساب فرزندان معنوی خود در دو طرح مذکور واریز کردند خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده از سوی کارشناسان طرح اکرام ایتام، تعدادی از حامیان در عید نوروز امسال توانستند با فرزندان معنوی خود دیدار کنند.