رئیس سازمان برنامه و بودجه از پرداخت بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان در سال 98 به طرح‌های عمرانی خبر داد،گفت:دولت اکنون آماده می‌شود تا بتواند بودجه سال ۹۹ را هم با توجه به همه سختی‌هایی که اقتصاد جهانی را دربر گرفته و تأثیر آن بر روی اقتصاد ملی و بازار نفت به جای مانده است، اداره کند.

به گزارش ندای گیلان،محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به جلسه مشترک امروز عصر خود با اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: عملکرد بودجه سال ۱۳۹۸ در این نشست ارائه شد که بر این اساس، خوشبختانه از نظر منابع و مصارف از ۴۴۸ هزار میلیارد تومان بودجه مصوب در قانون ۴۴۱ هزار میلیارد تومان عملکرد در سال گذشته، وجود داشته است.

نوبخت با تاکید بر اینکه بخش عمرانی از نکات قوت گزارش عملکرد بودجه سال ۹۸ محسوب می‌شود، تصریح کرد: پرداخت بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان به طرح‌های عمرانی از نکات مثبت بود که این موضوع منجر به افزایش ساخت آزادراه‌ها، راه‌آهن و بزرگراه‌ها در کشور شد.

وی همچنین درباره نحوه پرداخت‌ها در سال ۹۸ بیان کرد: این موضوع به گونه‌ای انجام شد که توانستیم پرداخت‌های ضروری و اجتناب ناپذیر را داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان گفت: دولت اکنون آماده می‌شود تا بتواند بودجه سال ۹۹ را هم با توجه به همه سختی‌هایی که اقتصاد جهانی را دربر گرفته و تأثیر آن بر روی اقتصاد ملی و بازار نفت به جای مانده است، اداره کند.