نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری بورس، بیمه، بانک و توانمندی‌های صادراتی در منطقه آزاد انزلی آغاز بکار کرد.

به گزارش ندای گیلان از بندرانزلی، با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، مدیران شورای عالی بورس کشور ، مدیران ارشد بانک‌ها و بیمه‌ها، فعالین اقتصادی و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گیلان، نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری (بورس، بیمه، بانک) و توانمندی‌های صادراتی Anzali Eibex ۲۰۱۹ در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین المللی منطقه آزاد انزلی در فضایی به مساحت۲۵۰۰ مترمربع با پشتیبانی و حمایت مستقیم سازمان منطقه آزاد انزلی گشایش یافت.

براین اساس نمایشگاه مزبور با حضور تعدادی از برترین شرکت‌ها، کارشناسان و متخصصان حوزه‌های بورس، بیمه، بانکداری و سرمایه‌گذاری کشور که از توانمندی‌های صادرات نیز برخوردارند، شروع به کار کرد.

در این رویداد ملی مجموعه‌های بزرگی چون سازمان منطقه آزاد انزلی، سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت فولاد مبارکه اصفهان و هلدینگ سیرنگ تجارت ایرانیان همراه با ۱۱ شرکت زیرمجموعه خود حضور دارند که هر یک نقش بسزایی در ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه فعالیت های اقتصادی دارند.

بنا بر این گزارش برگزاری کارگاه‌‌های آموزشی با موضوعات آشنایی با معاملات بازار فیزیکی توسط بورس کالای ایران، بررسی قابلیت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران توسط شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، آشنایی با بازار سرمایه ایران توسط شرکت فرابورس ایران، روش‌های تامین مالی و پذیرش در بازارهای فرابورس ایران و آشنایی با ابزارهای مالی توسط بورس کالای ایران به عنوان مهمترین بخش های جنبی نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری بورس، بیمه، بانک و توانمندی‌های صادراتی منطقه آزاد انزلی به این رویداد مهم ملی، ابعاد و ظرفیت های آموزشی متنوعی جهت بهره برداری فعالین اقتصادی فرآهم می کند.

گفتنی است علاقمندان به بازدید از نمایشگاه فوق که در نوع خود در تاریخ استان گیلان کم نظیر بوده از تاریخ پنجم لغایت هشتم شهریور ماه جاری از ساعت ۱۷ لغایت ۲۲ می‌توانند از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند. همچنین نمایشگاه مزبور فرصت انجام مذاکرات، مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان ایرانی را با مهمانان و بازرگانان داخلی و خارجی فراهم کرده است.